Chalupa v Českém lese

Pronájem v Bystřici, Bystřice 10, 345 25 - Chalupa, Šumava

Chalupa v Českém lese - Bystřice
Chalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - BystřiceChalupa v Českém lese - Bystřice

Kapacita chalupy: 12 + 2 osob, 3 ložnice

Prostorná, velkoryse řešená, atypická chalupa vzniklá nedávnou moderní rekonstrukcí původního domu ze začátku 20.století.
Nachází se na polosamotě o několika domech v chráněné krajinné oblasti Český les v nedotčené přírodě, kde se zastavil čas a kde stále najdete hluboké lesy a malebné louky a kopce zcela bez lidí. Do roku 1989 byla tato pohraniční oblast nepřístupná a civilizace ji ještě nestihla dohnat.
Ideální místo, kde si můžete "vyčistit hlavu" a načerpat nové síly.
Okolní krajina nabízí možnosti turistiky i cykloturistiky, přírodního koupání, houbaření či dobrodružných výletů přes česko - bavorskou hranici.
Kromě odpočinku a dovolenkových aktivit je místo vhodné i pro konání různých kurzů, soustředění či meditačních a relaxačních pobytů pro menší skupiny.
Prostor domu je nebývale světlý a vzdušný díky proskleném průčelí na obou stranách, společenská místnost přecházející na jižní straně ve venkovní dřevěnou terasu s možností zastínění. Terasa navazuje na zahradu s ohništěm a trampolínou.
V přízemí domu je rozlehlá obytná kuchyně s rozložitelným jídelním stolem, moderně vybavenou kuchyňskou linkou s běžnými spotřebiči, prostorem pro přípravu jídla, chladným sklípkem na uchovávání nápojů a spíží. Výrazným prvkem jsou luxusní zděná krbová kamna.
V přízemí se dále nachází velká koupelna se sprchovým koutem, prostornou saunou a WC, vybavená pračkou a sušičkou.
Ve zrekonstruované původní maštali je možné ukládat jízdní kola, sportovní vybavení a podobně.
Horní části domu dominuje společenská místnost s původními dřevěnými trámy, které jí vdechují pozitivní, tvůrčí atmosféru. Kromě posezení a oddechu se zde nabízí i možnost skupinové práce v rámci nejrůznějších kurzů a tématických pobytů. V místnosti je koncertní klavír, který je možno po dohodě ponechat otevřený.
V patře jsou dvě ložnice se samostatným vchodem, jedna se třemi lůžky a druhá se dvěma lůžky. Zvýšený prostor pod střechou nabízí další 2 dvojlůžka.
Horní patro má samostatnou koupelnu s vanou, sprchovým koutem, dvěma umyvadly a WC.

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

Kuchyně disponuje myčkou na nádobí, dřezem zabudovaným v samostatném bloku s pracovní deskou, lednicí, mikrovlnou troubou, sporákem, horkovzdušnou troubou, klasickou kuchyňskou linkou se skříňkami a šuplíky. Součástí vybavení je porcelánové nádobí, příbory, hrnce a pánve i veškeré kuchyňské náčiní. Ve spíži se samostatným vchodem je možnost ukládání potravin. Samostatný vchod má i chladný, velmi prostorný sklípek. V kuchyni je dlouhý, rozložitelný jídelní stůl až pro 12 osob.

V domě je pingpongový stůl s vybavením, stolní fotbal a stolní biliard. K dispozici jsou tři jízdní kola (jedno dětské, jedno pro větší děti a jedno pro dospělé) na kratší výlety.
Na zahradě je možnost posezení u ohniště nebo u grilu.

Příjezdová cesta a parkování

Parkování přímo před domem (až 5 aut) nebo pod příjezdovou cestou (20m).

Stravování

Standardní vaření v kuchyni, možnost nákupů a stravování v restauraci v nedaleké Bělé nad Radbuzou (3 km). Vyhlášená restaurace Rybník je vzdálená 10 km.

Pokoje a ložnice na chalupě:

V domě jsou dvě samostatné ložnice (3 a 2 lůžka), podstřešní prostor se dvěma dvoulůžky a manželská postel v prostoru 1.patra. Další dvě lůžka jsou v obytné kuchyni. Povlečení je k dispozici.

Výlety, sport a zábava v okolí:

V Bělé nad Radbuzou (3 km) je možné celoročně využívat fotbalové hřiště s umělou trávou, přilehlou tartanovou atletickou dráhu a veřejně přístupný tenisový kurt (rakety jsou k dispozici v domě, stejně jako míčky a síť - rychlá instalace přiloženým klíčem).
Ve venkovním zastřešeném prostoru je možné hrát pingpong, veškeré vybavení je ve skladovacích prostorech v původní maštali. Možné hrát i pozdě večer s osvětlením.

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: 12 + 2 osob, 3 ložnice)

od 17000,- kčza a týden - LÉTO
od 17000,- kčza a týden - ZIMA
od 10000,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
V letní a v zimni sezóně upřednostňujeme týdenní pobyty, ubytování je možné i na kratší dobu za stejnou cenu.
Víkendové pobyty jsou možné pouze v mimosezóně.
Veškeré termíny jsou předmětem dohody, flexibilita je možná.

Rezervační poplatek činí 50% z ceny a je splatný do 7 dnů od dojednání pobytu. Zbývající část je splatná nejpozději 30 dnů před příjezdem.
K ceně se připočítává skutečná spotřeba energie: 6 Kč / kWh + 20 Kč/den. Vyúčtování a platba při odjezdu.

Koš dřeva: 50 Kč (nebo dohodou) - platba při odjezdu.
Při odjezdu musí být dům předán standardně uklizený.

Kauce 5 000,- Kč se platí při příjezdu a je vratná při odjezdu.
Letní sezóna: 1. červenec až 15. září
Zimní sezóna: 15. prosinec až 29. prosinec, 2. leden až 16. leden
Ubytování je možné celoročně.

Kontakty - Chalupa v Českém lese

Adresa chalupy: Bystřice 10, 345 25

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
+420 737 304 946

Chalupa v Českém lese - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa v Českém lese.

Chalupa k pronájmu
Chalupa Bystřice, Bystřice 53Chalupa k pronájmu 1Chalupa k pronájmu 2Chalupa k pronájmu 3

Volně stojící dům, bývalá hájovna, postaven v roce 1935,celkově zrenovovaný v roce 2011,dům je stále pečlivě udržován a hezky zařízen. Byt je na jedné úrovni. Vstupní... zobrazit detail

Chalupa k pronajmutí
Chalupa Závist, Závist ev. č. 9Chalupa k pronajmutí 1Chalupa k pronajmutí 2Chalupa k pronajmutí 3

Chalupa Závist prošla v roce 2020 rekonstrukcí a je připravena uspokojit klienty, kteří chtějí strávit dovolenou v ojedinělé lokalitě Českého lesa. V osadě Závist žijí trvale... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 575)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>