Chalupa Medium

Pronájem ve Vlčí Hoře, Krásná Lípa -Vlčí Hora 51 - Chalupa, České Švýcarsko

Chalupa Medium - Vlčí Hora
Chalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí HoraChalupa Medium - Vlčí Hora

Kapacita chalupy: 16 + 3 osob, 8 ložnic

Tato starobylá chalupa se nachází v obci Vlčí Hora a je situována na jižním svahu stejnojmenné hory s nejstarší rozhlednou v kraji. Je zasazena do překrásné přírody nejsevernějších Čech, zhruba 250 m západně od objektu je linie lužického zlomu, která je hranicí národního parku České Švýcarsko. Vlčí Hora je součástí města Krásné Lípy - centra Českého Švýcarska. Součástí chalupy je udržovaná, jižní zahrada, plná květin, dřevin, malých jezírek. Součástí zahrady je nově vybudovaný altán s krbem a posezením. V západní části zahrady najdete bazén, a chatičku s posezením a hlavně úžasný výhled na hornatý kraj nejsevernějších Čech. V severní části zahrady je stání pro auta.
Samotná chalupa na vás dýchne svou historií.
Video [https: //www. youtube. com/watch? v=Q_C9A4acYHk&t=4s]

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

Součástí kuchyně je lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice, kávovar, elektrický sporák s troubou. toustovač, topinkovač. Ve starodávných kredencích najdete množství nádobí. Ve společenské místnosti je televize. V celém objektu je zdarma WiFi.

Příjezdová cesta a parkování

Parkování u objektu. Autobusová zastávka 220 m. Vlaková zastávka Zahrady 1500 m, vlaková zastávka Panský 2 km.

Stravování

Vlastní. Vybavená kuchyně. Restaurace Vlčárna 1100 m. Čajovna Nobilis Tilia 230 m. V centru Krásné Lípy (5km) se nachází oblíbený pivovar a další restaurace.

Pokoje a ložnice na chalupě:

https: //www. youtube. com/watch? v=Q_C9A4acYHk
Při vstupu do domu se ocitnete v členěné vstupní chodbě, ze které se vlevo vchází do společenské místnosti, zařízené ve starobylém stylu. Starobylému charakteru místnosti se vymyká pouze televize. Z této místnosti je vchod do kuchyně zařízené v tradičním stylu doplněném o elektrospotřebiče nerozlučně spjaté s moderním stylem života (velká lednice s mrazákem, elektrický sporák, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba... ). Na chodbě vpravo je vchod do obývací ložnice se 3 postelemi se stylovými kachlovými kamny. Další samostatná ložnice s 2 postelemi s nachází hned vedle. Tato ložnice má také samostatný vchod z chodby. Vlevo na konci chodby se vchází do koupelny, kde je 1 sprcha, 1 vana a 1x WC. Před touto koupelnou vás ještě překvapí menší místnost, kde se nachází starý kamenný kotel a různé předměty z minulého století. Úplně v rohu na konci chodby je ještě jedno samostatné WC. Z haly po schodišti, jež je zdobeno množstvím starých obrazů a předmětů, se dostanete do prvního patra, ve kterém se nachází dalších 6 pokojů. Prvními dveřmi se dostanete do menšího (průchozího) pokoje pro dva hosty zařízeného ve stylu přelomu 19.a 20.století. Za tímto pokojem je další, určený pro rodinu s dítětem. Je z něj krásný pohled na vzdálené kopce Šluknovska. V pokoji je manželská postel a postýlka pro dítě. Další dveře z chodby vedou do třílůžkového samostatného pokoje. Vedle je menší pokoj pro 2 osoby se samostaným vchodem z chodby a poslední dveře vedou z chodby do velikého, krásně zařízeného pokoje pro 3 osoby, opět s výhledem přes horské louky a lesy do dálav. S ním sousedí ještě malý pokojík s postelí pro 2 osoby. Každý pokoj má svůj zvláštní styl, starobylé zařízení a barevné ladění přispívá k osobitému charakteru každé místnosti.

Výlety, sport a zábava v okolí:

Pěší turistika a cykloturistika v Českém Švýcarsku a jeho okolí patří mezi nejkrásnější. Na vrcholu Vlčí hory, na skále tvořené čedičovými sloupy, k níž vystoupáme po dvaceti minutách chůze lesem, se nachází rozhledna. Cestou se ve stínu stromů můžeme osvěžit údajně zázračnou vodou z kamenné studánky Veronika. Vlčí hora je někdy nazývána magnetickou horou. To proto, že obsahuje vysoký obsah oxidů železa, které způsobují odchylku kompasu o 20 až 40°, najdou se dokonce místa, kde odchylka dosahuje až 180°. Z vrcholu rozhledny je kruhový výhled do širého kraje. Za dobré viditelnosti jsou vidět Krkonoše a Jizerské hory, jižním směrem se vypíná hradba Lužických hor, dále na západ hledíme do kraje pískovcových skal Českého Švýcarska, za nímž se tyčí Děčínský Sněžník, na německé straně pak další bizarní stolové hory. Na severní straně hledíme na nejvyšší bod Šluknovského výběžku - horu Hrazený a na Bielobog a Czernobog, mytické hory Lužických Srbů.
Na opačné straně od chalupy Medium, 250 m západním směrem se nachází linie lužického zlomu, která je zároveň hranicí národního parku České Švýcarsko. V této méně navštěvované, východní části národního parku najdete zcela unikátní přírodní útvary i pozůstatky po prastarém osídlení. V blízkých lesích byly nalezeny pozůstatky nejstarší doložené sklárny na našem území, údolím Panského potoka vedla prastará obchodní cesta. Bezpečnost kupců měly ochraňovat posádky skalních hradů. Ukryté v nepřehledném terénu na jednom z vysokých skalních ostrohů se nacházejí pozůstatky Vlčího hrádku. Lépe přístupný je pak Brtnický hrádek, k němuž vede značená stezka využívající systém schodišť vysekaných ve skalních stěnách. V hlubokých lesích, v nepřehledném terénu v době válek vyhledávali útočiště obyvatelé Vlčí Hory a sousedních vesnic pod skalními převisy (Malý pruský tábor, Velký pruský tábor). Posunům skalních bloků podél lužického zlomu vděčíme za vznik mimořádně bizarních skalních útvarů v bezprostřední blízkosti této tektonické linie právě v okolí Vlčí Hory. Známý je skalní útvar Milenci, zvídavý turista najde řadu dalších úžasných skal na těžko přístupných místech v divokém terénu za zlomem. Přímo pohádkové tvary dokáže v kraji skal vykouzlit zima. Z převisů na mnoha místech visí v zimě ledové krápníky, často nažloutlé barvy. Nejznámějšími útvary jsou Sloup, Opona a Jeskyně víl.
Okolím lužického zlomu nás provede naučná Koglerova stezka. Jejím vrcholem by měla být zastávka v Zahradech, kde pan Kogler před lety vytvořil sám z úlomků hornin plastickou geologickou mapu širokého okolí Vlčí hory. Mapa se nachází na soukromém pozemku, návštěvu je nutno předem dohodnout.
Doposud neprávem turisticky opomíjený je kraj nejsevernějších Čech. Úplně nejsevernějším bodem České republiky je Buková hora nad osadou Severní. V místě hraničního kamene je do skalního bloku vytesán nápis připomínající, že toto místo bylo dříve také nejsevernějším bodem Rakouska Uherska. V Lipové stojí poničený barokní zámek, pracuje se na jeho záchraně, rybník a zámecká zahrada již povstaly z popela jako zázračný pták Fénix. Překrásný zámek ve Šluknově zachráněn už byl, stejně tak několik křížových cest (nad Brtníky, na Anenské hoře nad Lobendavou a především úžasná křížová cesta nad Jiřetínem pod Jedlovou). Bylo opraveno mnoho polních křížků. Ostatně právě na Šluknovsku je jejich hustota nejvyšší. Některé ze zajímavostí je možno navštívit na kole, k jiným se dostaneme z Panského nebo Zahrad místní lokálkou skřípající po kolejích plné zatáček a stoupání. Pokud vystoupíte v Mikulášovicích, nezapomeňte navštívit místní kostel s úžasnými varhany (třetí největší varhany na našem území) a vystoupit pohodlnou cestou na horu Tanečnice. Na jejím vrcholu stojí naše nejsevernější rozhledna. I z ní jsou nezapomenutelné výhledy, především hluboko dolů do oblasti pískovcových skal Českého a Saského Švýcarska.
Koupání: Kyjovská přehrada (3km), přehrada Naděje, Seifhennersdorf - Silberteich (15 km), aquapark Großschönau - Trixi Park (18 km), koupaliště Jiřetín pod Jedlovou. Sportovní areál V Krásné Lípě: tenisové kurty - antuka, beachvolejbal, minigolf, horolezecká stěna, trampolíny, posilovna, spinning, sauna, solárium, masáže (4 km). Ve Starých Křečanech pod Dýmníkem si můžete zahrát fotbalgolf (6 km). Zimní sporty: běžkařské dráhy kopcovitou krajinou Šluknovska a údolími mezi skalními stěnami Českého Švýcarska. Zimní areál Jiřetín sjezdovka a Jedlová ski areál.
V krásné Lípě na náměstí najdete Dům Českého Švýcarska, místní muzeum. V tomto kraji je specifická architektura (domy s podstávkou, hrázděné domy, střechy kryté břidlicí, břidlicí vykládané ozdobné štíty starých chalup). Skalní hrádky, Koglerova naučná stezka (nejstarší naučná stezka v ČR), stezky vhodné i pro kočárky. Krásné cyklostezky.

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: 16 + 3 osob, 8 ložnic)

4900,- kčza a noc - LÉTO
4900,- kčza a noc - ZIMA
4900,- kčza a noc - MIMO SEZÓNA
4900,- kčSILVESTR: 1 noc 4900 Kč pro 1- 12 osob každá další osoba platí 300 Kč
cena letní sezóna 15.března do 15 října - za objekt 1 - 12 osob: 4 900 Kč (platí se předem na účet banky)
cena zimní sezóna- za objekt od 16.října do 15.března - 12 osob 4 900 Kč (platí se předem na účet banky)
Každá další osoba 300 Kč za 1 noc (platí se předem na účet banky)
domácí zvíře (pes) 50 Kč za 1 noc (platí se na místě)
rekreační poplatky městu 40 Kč za 1 osobu od 15 let a 1 noc (platí se na místě)
povlečení vlastní
Vratná kauce je 3000 Kč a (platí se na místě.)
Provoz: Celoroční. Možnost pobytů" Silvestr a Vánoce
MINIMÁLNÍ DÉLKA UBYTOVÁNÍ: červenec až srpen - 7 nocí Mimo sezónu: minimální délka pobytu 2 noci.
Příjezd: od 15: 00 - 18.00
Odjezd do 10: 00.
Způsob platby:
Při rezervaci se platí záloha ve výši 50% z ceny pobytu. Doplatek 50% se doplácí 14 dní před příjezdem, vše na účet. Platba v hotovosti není možná!
Cena za noc je pro 1 - 12 osob a je včetně energií
Vratná kauce je 3 000 Kč a platí se na místě.

Nepřehlédněte!
Při zrušení rezervace do: více 3 měsíce před příjezdem je sorno poplatek 10% zcelkové ceny pobytu (ne zálohy). Při zrušení rezervace do: méně než 3 měsíce a více než 2 měsíce před příjezdem je sorno poplatek 50% z celkové ceny pobytu. Storno v období méně než 2 měsíce před příjezdem je storno poplatek 100 % z celkové ceny pobytu.
cena platí pro 1-12 osob-letní sezóna - 16 března do 15 října
cena za objekt 1 - 12 osob 4900 Kč
Zimní sezóna:16.října do 15. března
cena za objekt 1 - 12 osob: 4 900 Kč
Každá další osoba 300 Kč za

Kontakty - Chalupa Medium

Adresa chalupy: Krásná Lípa -Vlčí Hora 51

 
30.LEDNA. - 3.BŘEZNA 2020 JSEM MIMO REPUBLIKU.
PROSÍM OHLEDNĚ ZAREZERVOVÁNÍ NEBO JINÝCH DOTAZŮ
PIŠTE MALI: steckeroval@seznam.cz
NEBUDU NA TELEFONU. Děkuji Libuše Steckerová
Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
737 878 077
Web:
www.chalupa-medium1.com

Chalupa Medium - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa Medium.

Ubytování v Kyjově - České Švýcarsko
Chalupa Kyjov, Vlčí Hora 160 , Krásná LípaUbytování v Kyjově - České Švýcarsko 1Ubytování v Kyjově - České Švýcarsko 2Ubytování v Kyjově - České Švýcarsko 3

Rádi Vám nabídneme atraktivní chalupu, domek s možností celoročního ubytování hostů pro dvě až tři rodiny nebo partu přátel. Chalupa se nachází v blízkosti Národního parku České Švýcarsko.... zobrazit detail

Chalupa k pronajmutí
Chalupa Krásný Buk, Krásný Buk ev. č. 99Chalupa k pronajmutí 1Chalupa k pronajmutí 2Chalupa k pronajmutí 3

Zděná chalupa s dvěma apartmány v klidném prostředí. Výhodné pro dvě rodiny s možností vlastního soukromí nebo i pro partu 10 přátel. V přízemí každé poloviny... zobrazit detail

Chata k pronajmutí
Chata Kyjov, Kyjov č.e. 102, 407 46 Krásná LípaChata k pronajmutí 1Chata k pronajmutí 2Chata k pronajmutí 3

Moderně zařízená a plně vybavená chata na slunném místě u lesa, v klidném prostředí v bezprostřední blízkosti malé přehradní nádrže s možností koupání. Krásný výhled do... zobrazit detail

Pronájem chaty
Chata KyjovPronájem chaty 1Pronájem chaty 2Pronájem chaty 3

Nabízíme Vám možnost ubytování v krásné přírodě u Kyjovské přehrady. Chata se nachází na klidném slunném místě v obci Kyjov u Krásné Lípy s výhledem přímo... zobrazit detail

Chata Kyjov 2
Chata Kyjov, Kyjov 2Chata Kyjov 2 1Chata Kyjov 2 2Chata Kyjov 2 3

Dobrý den, nabízíme Vám možnost ubytování v krásné přírodě u Kyjovské přehrady. Chata se nachází na klidném slunném místě v obci Kyjov u Krásné Lípy s... zobrazit detail

Chalupa na Kopečku
Chalupa Krásný Buk, Zahrady 100Chalupa na Kopečku 1Chalupa na Kopečku 2Chalupa na Kopečku 3

Rádi Vás přivítáme v chalupě na Kopečku, kde Vás čeká příjemné ubytování. zobrazit detail

U Chalupy na Kopečku
Chalupa Krásný Buk, Zahrady 100, Krásný Buk, Krásná Lípa, ČRU Chalupy na Kopečku 1U Chalupy na Kopečku 2U Chalupy na Kopečku 3

Půldomek U Chalupy na Kopečku se nachází v klidné oblasti Krásný Buk. Půldomek má vlastní vchod a zahradu. Půldomek se nachází nedaleko Národního parku České Švýcarsko... zobrazit detail

Dřevěnka U nás
Chalupa Staré Křečany, Nové Křečany 231Dřevěnka U nás 1Dřevěnka U nás 2Dřevěnka U nás 3

Jedná se o dřevěnou chalupu, která byla postavena v roce 2019.Je celodřevěná, zateplená, lze jí obývat celoročně. Pronájem je určen pro rodiny s dětmi. Je vytápěná... zobrazit detail

Chalupa U Pospeců
Chalupa Krásný Buk, Krásný Buk ev. č. 189Chalupa U Pospeců 1Chalupa U Pospeců 2Chalupa U Pospeců 3

Hledáte ideální místo pro pasivní i aktivní odpočinek, sami, s přáteli, nebo s dětmi? Tak právě pro Vás je k dispozici chalupa v CHKO Labské Pískovce... zobrazit detail

Chalupa v Doubici
Chalupa Doubice, Doubice 225Chalupa v Doubici 1Chalupa v Doubici 2Chalupa v Doubici 3

Nově postavená chalupa až pro 8 osob se nachází v rekreační oblasti v obci Doubice. Obec Doubice je na samém okraji národního parku České Švýcarsko. Chalupa... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 76)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>