Statek u Potoka

Pronájem v Sudslavicích, Sudslavice 15 - Chalupa, Šumava

Statek u Potoka - Sudslavice
Statek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - SudslaviceStatek u Potoka - Sudslavice

Kapacita chalupy: 16 + 4 osob, 5 ložnic

Nově zrekonstruovaný statek na Šumavě nedaleko Vimperka v Jižních Čechách. U hlavního tahu na Strážný/Německo. Díky své odlehlosti vhodný pro soukromé akce, oslavy, rodinná setkání, rozlučky se svobodou apod. Nemáme přímé sousedy.

Výborná dostupnost autem, autobusem i vlakem. Prostorné oplocené parkoviště součástí objektu.

Statek se nachází v bezprostřední blízkosti malé říčky Volyňky, na kterou je nádherný výhled ze všech ložnic. Pohled na ničím nerušenou přírodu Vás uchvátí :-)

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

Ve společenské místnosti se nachází prostorné lavice a gauče pro trávení společného času. Je zde i širokoúhlá LCD TV s podporou HDMI a USB. WiFi je dostupné v celém objektu.

Ve dvoru se nachází zastřešené posezení pro grilování. Tudíž Vás ani déšť od zábavy nevyžene. Nachází se zde venkovní krb, stoly a lavice z poctivého masivního dřeva.

Příjezdová cesta a parkování

Soukromé oplocené parkoviště součástí objektu. Počet parkovacích míst až pro 10 aut. Karavan nebo auto s vlekem zde zaparkuje také bez problému.

Stravování

Statek disponuje 1 společnou kuchyní, která se nachází vedle společenské místnosti. Dále 1 apartmán má svojí vlastní kuchyňku. Restaurace jsou dostupné buď ve Čkyni nebo Vimperku - cca 5 min jízdy. Nákup potravin doporučujeme ve Vimperku (Lidl, Tesco, Penny Market) - cca 5 min jízdy.

Pokoje a ložnice na chalupě:

Celková kapacita lůžek 16 osob. V případě zájmu o větší počet osob se můžeme individuálně dohodnout.

Statek má 4 samostatné ložnice, každá včetně vlastní sprchy a WC. Dále 1 samostatný apartmán s kuchyňskou linkou, sprchou a WC. Dále k dispozici prostorná společenská místnost s posezením + samostatná kuchyň.

1.ložnice - 2 osoby (1x manželská postel).
2.ložnice - 2 osoby (1x manželská postel).
3.ložnice - 3 osoby (1x manželská postel, 1x jednolůžko).
4.ložnice - 4 osoby (1x manželská postel, 2x jednolůžko).
5.apartmán - 5 osob (2x manželská postel, 1x jednolůžko, vlastní kuchyně).

Výlety, sport a zábava v okolí:

Naučná stezka Sudslavický okruh - Sudslavická naučná stezka prochází přírodní rezervací Opolenec. Její trasa vede po úbočí stejnojmenného kopce (649 m) nad osadou Sudslavice. Mezi zajímavosti na trase patří Sudslavická lípa, Sudslavická jeskyně či Mrazové sruby. Stezka seznamuje s bohatou květenou a zvířenou na území tvořeném krystalickými vápenci. Krom toho upozorňuje i na některé významné geologické a geomorfologické jevy. Na 4 km dlouhé okružní trase je umístěno 26 tabulek s upozorněním na významné rostlinné druhy, popsány jsou i významné geomorfologické jevy.

Sudslavická jeskyně - Sudslavická jeskyně nedaleka Vimperka je významnou paleontologickou lokalitou. V letech 1880 - 1883 tady paleontolog Jan Nepomuk Woldřich nalezl kosti sedmdesáti druhů živočichů žijících v období čtvrtohor. Dnešní Sudslavická jeskyně je torzem rozsáhlejší původní jeskyně, jejíž část zanikla odstřelením skály při stavbě železniční trati. Délka chodby je 15 metrů, šířka 5 metrů, výška 4 metry.

Sudslavická lípa - nejmohutnější lípou jižních Čech. Tento památný strom roste nedaleko města Vimperka, u mlýna Vanických na okraji osady Sudslavice v přírodní rezervaci Opolenec. Určitá nesrovnalost mezi jednotlivými zdroji se týká druhového zařazení. Původní vyhlašovací dokumentace, registr památných stromů a informační tabule v místě klasifikuje lípu jako malolistou, zatímco ostatní zdroje mluví o lípě velkolisté.

Sudslavický pramen - Pramínek výborné vody nacházející se zhruba 500 metrů od vrcholu vrchu Opolenec při naučné Sudslavické stezce. Pramínek vyvěrá na pastvině pod mezí s planě rostoucími šípky.

Cyklostezka č. 1226 Vimperk - Javornik. Délka 25 km. Obtížnost: střední, místy těžká Značení: silniční. Komunikace: silnice II. a III. tř., místní a účelové komunikace. Povrch: asfalt, zpevněný i nezpevněný povrch.

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: 16 + 4 osob, 5 ložnic)

33999,- kčza a týden - LÉTO
29999,- kčza a týden - ZIMA
24999,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
49999,- kčSILVESTR: Fixní cena v termínu 26.12.2023 - 2.1.2023 (již včetně všech poplatků)
Víkendový pobyt je možno prodloužit za 3 999 Kč/noc (mimo sezónu) nebo 4499 Kč/noc (v zimní sezóně).

Minimální doba pobytu 2 noci. O velkých prázdninách (1.7.2023 - 1.9.2023) pobyt na 7 nocí (vždy od soboty do soboty).

Cena zahrnuje: úklid, spotřeba energie, vytápění, zapůjčení ložního prádla a ručníků, dřevo pro grilování ve venkovním krbu, rekreační poplatek obci 15 Kč/osoba/noc.

Možnost pronájmu pípy s chlazením za 499 Kč / pobyt + dodání sudů piv většiny českých značek. Ceník sudů zašleme na vyžádání.

Pro aktuálně volné termíny navštivte kalendář obsazenosti. Buď zde na e-chalupách nebo na našich webových stránkách.

Domácí mazlíčci vítáni bez poplatku.

Při pobytu na CELÝ TÝDEN je cena VELMI ZVÝHODNĚNÁ.

Pro závaznou rezervaci vybíráme 50% zálohu předem. Zbytek se doplácí před příjezdem.
Letní sezóna: (27.6.2020 - 5.9.2020)
Zimní sezóna: (1.11.2020 - 31.3.2021)

Kontakty - Statek u Potoka

Adresa chalupy: Sudslavice 15

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
601 336 089

Statek u Potoka - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Statek u Potoka.

Chata k pronájmu
Chata Onšovice, Onšovice ev. č. 7Chata k pronájmu 1Chata k pronájmu 2Chata k pronájmu 3

Nabízím k pronájmu rekreační chalupu na polosamotě pro 4 - 6 osob, ideálně pro rodiny s dětmi. U chalupy se nachází velká zahrada, která je oplocená.... zobrazit detail

Danova chata
Chata Trhonín, Trhonín 25Danova chata 1Danova chata 2Danova chata 3

Plně vybavený dům (chata), který se nachází v Trhoníně což je malá vesnička u obce Svatá maří na Šumavě. Dům je na samotě. Interiér domu je... zobrazit detail

Útulná chata v předhůří Šumavy
Chata Lčovice, Lčovice ev. č. 7Útulná chata v předhůří Šumavy 1Útulná chata v předhůří Šumavy 2Útulná chata v předhůří Šumavy 3

Chata po rekonstrukci je situovaná jako menší, klidná, samostatně stojící u krásné a historicky zachovalé obce Lčovice v předhůří Šumavy. Zdejší podmínky jsou ideální pro cykloturistiku,... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 658)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>