Horská chata

Pronájem v Nýdku, Nýdek ev. č. 121 - Chata, Beskydy

Horská chata - Nýdek
Horská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - NýdekHorská chata - Nýdek

Kapacita chaty: 12 osob, 4 ložnice

Horská chata Nýdek se nachází ve Slezských Beskydech v malebné obci Nýdek, vzdálené 12 km od Třince v česko - polském pohraničí. Situovaná je na klidném místě na kraji lesa v místní části Hluchová. Dole pod chatou protéká stejnojmenný potok, který v letních měsících nabízí příjemné osvěžení.

Chata je obklopena hlubokými lesy a kopci, ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Nejvyšším bodem je hora Čantoryje – 995 m n. m. Vzdálenost do centra obce je 3 km. Hospoda u Irky je vzdálená 200m, restaurace a obchod 2 km.

Ubytování nabízíme v prostorné, plně vybavené chatě na klidném místě v lese až pro 12 osob + dětská postýlka v celkem 4 ložnicích. K dispozici je altán s posezením, dětské hřiště s pískovištěm, gril, ohniště, fotbálek a elektronické šipky. Díky své poloze je v chatě velmi slabý signál na telefon. Internet a WIFI pokrytí je výborné. Parkoviště až pro 5 aut dole u cesty pod chatou.

Chcete načerpat sílu, klid a pohodu? Těšíme se na Vás v horské chatě Nýdek

napsat majiteli

Vybavení chaty k pronájmu

V přízemí se nachází plně vybavená kuchyně s elektrickým sporákem a troubou, myčkou, mikrovlnou troubou, lednicí s mrazákem a rychlovarnou konvicí. Samozřejmostí je nádobí, příbory, hrnce.

V obývacím pokoji se nachází sedací souprava, masivní jídelní stůl s lavicemi, smart TV (O2 TV a Netflix).

V suterénu se nachází společenká místnost s krbem, se stolem a lavicemi a gaučem. Zde je možnost si zahrát fotbálek a šipky.

Na pozemku je k dispozici hřiště a domeček pro děti (domeček, klouzačka, pískoviště, houpačky, stěna na lezení), gril (dřevěné uhlí není k dispozici), altán s posezením, ohniště a kotec pro psa.

WIFI ZDARMA

Příjezdová cesta a parkování

Příjezd po zpevněné komunikaci na parkoviště pod chatu. Nutno vyjít po schodech nahoru k chatě. Cesta je celou zimu odhrnována. Parkování až pro 5 aut.

Stravování

Vlastní, v plně vybavené kuchyni. Restaurace v obci (nejbližší hospoda u Irky... cca 200m). Dále je možno dojet, případně si udělat výlet do blízkých horských restaurací, hotýlků a chat jak na české, tak polské straně a ochutnat místní speciality.

Pokoje a ložnice na chatě:

V chalupě jsou celkem 4 třílůžkové ložnice. Ložnice ne nacházejí v patře, kde je také hala s posezením a hračkami pro děti.

1.ložnice - manželská postel, dětská postýlka a samostatné lůžko.
2.ložnice - manželská postel a samostatné lůžko.
3.ložnice - manželská postel a samostatné lůžko.
4.ložnice - 3 samostatná lůžka.

Výlety, sport a zábava v okolí:

Možnost pěší turistiky, cykloturistiky (spousta turistických a cyklistických tras).

Pěšky nebo na kole po okolních vrcholcích Beskyd. Nýdek je skvělým výchozím místem pro různé pohraniční hřebenovky. Možnost sběru lesních plodů a hub.

Rytířská stezka na rozhlednu na Velké Čantoryji (vzdálenost 8 km) [www. cantoryje. cz] - z polské strany bobová dráha a lanovka do Ustroně. Velká Čantoryje - 995m n. m. - Je nejvyšším vrcholem Slezských Beskyd. V roce 2002 zde byla postavena rozhledna, která z výšky 1016 m. n. m. nabízí jedinečné výhledy do třech států.
Filipka - 771 m n. m - na Filipce najdete také stejnojmennou restauraci s výbornou kuchyní a pivem. Z venkovního posezení je vyhlídka na Velký Stožek a masiv Čantoryje. Blízké usedlosti poskytují obraz o zdejší lidové architektuře. Filipka je lokalitou vzácných květin a jalovce obecného. Pouhý 1,5 km odtud se po žluté dostanete až do osady Loučka (835 m n. m. ) odkud se otevírají krásné výhledy přes údolí na protější vrcholy Moravskoslezkých Beskyd kde dominuje
Javorový vrch, Ostrý a Kozubová. Za dobrého počasí a viditelnosti lze vidět i vysílač na Lysé hoře, a pokud je viditelnost obzvlášť dobrá jsou vidět i Jeseníky.
Velký Sošov - 886m n. m. - Čeká vás prudší stoupání, pak hřebenovka po česko - polské hranici a pak třeba trocha polských specialit v některé z turistických chat.
Velký Stožek - 978m n. m.
Lanová dráha na Javorový vrch - 1032 m n. m., horská chata, možnost hřebenové turistiky, paragliding (vzdálenost 14 km) [www. javorovy - vrch. cz]
Ostrý - 1042 m n. m. - Ideální místo pro nadšence cykloturistiky. Ostrý je výchozím bodem pro výlety na všechny strany Beskyd. Chata na Ostrém (935 m. n. m) se vyznačuje kvalitní a chutnou kuchyní.
Vápenné pece Vendryne a minizoo Vendryně [www. minizoo - vendryne. webnode. cz] (8 km od chaty).
Trojmezí - Hrčava - nejvýchodnější obec v ČR, kde se zastavil čas. Stýkají se zde hranice třech zemí: Česka, Polska a Slovenska. (34 km od chaty).
Archeopark Chotěbuz [www. archeoparkchotebuz. cz] (32 km od chaty).

Celoročně:
Penzion Ovečka Nýdek – restaurace a privátní welness (sauna, masážní vana, odpočívárna, minibar, masáže, soukromá terasa), restaurace, dětský park, zapůjčení kol a elektrokol, zapůjčení segway. Kousek odtud se nacházejí dva žákovské skokanské můstky s umělým povrchem. (vzdálenost 4 km).
Bowling Bystřice – bowling, stylová restaurace (vzdálenost 4 km).
Sportovní areál Vendryně - tenisové kurty, badminton, bowling, minigolf, fitcentrum, plážový volejbal, hotelový bazén, vířivka, sauna [www. vitalityslezsko. cz] (vzdálenost 9 km).
Sportovní areál Bystřice – krytý bazén, whirpool, tenisové kurty, squash, sauna a masáže (vzdálenost 6 km).
V Kempalandu v Bukovci (20km) si můžete zadovádět na aquazorbingu, bungeetrampolínách, dětské trampolíně, summertubingu, dětské aku čtyřkolce, střelbě z luku. [www. kempaland. eu]
Horská chata Bahenec – Welness, Pivní lázně (24 km) [www. pivnilazne. eu]
V 22 km vzdálených Mostech u Jablunkova je kromě skiareálu a stylové restaurace spousta atrakcí jako bobová dráha, bungee trampolíny, dětské trampolíny, střelba z luku, rodeo, aquazorbing [www. skimosty. cz]
Golfové hřiště Ropice – 18 jamkové pole, (vzdálenost 23 km) [www. beskydgolf. com]
Prales Mionší Dolní Lomná - naučná stezka, cca 7 km dlouhá. Je přístupná pouze s průvodcem od 1.června do 15.září. (28 km).
Krytý aquapark/welness Tropicana ve Wisle(PL - 35 km od chaty) v uzavřeném, luxusním, po celý rok otevřeném hotelu [www. golebiewski. pl/cz/vodni - park - tropikana - page - 103202#home]
- tobogány, umělé vlny, sauny, 8 vířivek s různými přísadami, solná a ledová jeskyně, pro děti brouzdaliště a pískoviště aj.
[www. istebna. org/park - wodny] (PL - 35 km od chaty) - krytý bazén, skluzavky, whirpool, sauna.
Pro návštěvníky ze vzdálenějších koutů naší vlasti bude jistě lákavé navštívit překrásný Krakow (183 km), Osvětim (95 km) a věhlasné solné doly Wieliczka (190 km) [www. wieliczka - saltmine. com]
Na výlet s dětma můžete také vyrazit do největšího polského zábavního parku Energylandia (110 km) [www. energylandia. pl]

Možnosti koupání: Koupání v potůčku u chalupy, 2km splav, kde se dá plavat. Bazén v hotelu Vitality Vendryně, bazén Bystřice, bazén Třinec, koupaliště Třinec, koupaliště Jablunkov, koupaliště Český Těšín.
Skalní útvar Belko - Při staré obchodní cestě, která spojovala odedávna Slezsko se Slovenskem, na skalní ostrožně mezi Bystřicí a Jablunkovem se nacházela kdysi pevná tvrz zvaná „Bełko“ pojmenovaná po svém pánovi. Loupeživého rytíře Bełka však časem začaly pronásledovat hrůzostrašné sny a tak podle legendy skočil ze skály, nad kterou měl své sídlo. Dnes se na protějším břehu nachází venkovní bufet, tůně, ve kterých ukončil svůj hříšný život dnes láká v horkých dnech ke koupání. (od chaty cca 9 km)

Ceník pronájmu chaty (kapacita: 12 osob, 4 ložnice)

19 000,- kčza a týden - LÉTO
15 000,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
35000,- kčSILVESTR: 26.12. 2024 - 2.1. 2025.Cena včetně povlečení.Vánoční výzdoba s ozdobeným stromečkem. Cena za Silvestr je pevná i v přípa
Prodloužené víkendy(3 noci): 8500Kč
Pobyty neděle-čtvrtek (4 noci) 8500 Kč

Chalupu pronajímáme jako celek, max. 12 osob + dětská postýlka.

Běhěm letních prázdnin jsou možné pouze týdenní pobyty (ne - ne)
Letní prázdniny 30. 6. - 1. 9. 2023 Cena: 19 000 Kč/týden

V červnu a září pronajímáme na min. 3 a více nocí. 8500 Kč prodloužený víkend (čtvrtek-neděle)

V zimním období nepronajímáme. Končíme Silvestrem a začínáme Velikonocema.

Podzimní prázdniny 2024: 25. 10. - 30. 10. 2024 (pátek-středa). Cena 12 000 Kč. Pobyt možno prodloužit na týdenní za 15 000 Kč

Povlečení v ceně.

Elektřina se platí dle skutečné spotřeby, 7Kč/kWh.
V topné sezoně 30 Kč/kubík za plyn.

Rekreační poplatek obci Nýdek 20 Kč/osoba/den (od 18 let)

Vratná kauce 3000 kč, splatná v den příjezdu

Domácí mazlíček - 100kč/den nebo 500 Kč/týden
Letní sezóna: 30. 6. - 1. 9. 2024 pouze týdenní pobyty (ne-ne)
Zimní sezóna:

Kontakty - Horská chata

Adresa chaty: Nýdek ev. č. 121

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
608 559 335
Web:
www.horskachatanydek.eu

Horská chata - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Horská chata.

Chaloupka Na Gruňu
Chalupa Hrádek, Hrádek 76Chaloupka Na Gruňu 1Chaloupka Na Gruňu 2Chaloupka Na Gruňu 3

Chaloupka na Gruňu se nachází ve Slezských Beskydech kousek od vrcholu Filipka. Před 3 lety byla dokončena její citlivá rekonstrukce, která zachovala původní ráz roubené beskydské... zobrazit detail

Petrova chalupa
Chalupa Nýdek, Nýdek 594Petrova chalupa 1Petrova chalupa 2Petrova chalupa 3

Hledáte pobyt uprostřed přírody a chcete mít všude blízko? Petrova chalupa nabízí pocit soukromí uprostřed prostorné, vzrostlé zahrady, a to v samém srdci obce Nýdek. Panorama... zobrazit detail

Chatky Dokořán
Chatka Písek, ev. č. 23Chatky Dokořán 1Chatky Dokořán 2Chatky Dokořán 3

Chatky Dokořán... … na tajném místě, kde najdeš atmosféru, která se vrátí vždy, když paměť napoví... ❤ Dvě kouzelné chatky, nacházející se na Trojmezí, v podhůří... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 398)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>