Roubenka u svahu, Jeseníky

Pronájem ve Filipovicích, 519 - Srub, Jeseníky

Roubenka u svahu, Jeseníky - Filipovice
Roubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - FilipoviceRoubenka u svahu, Jeseníky - Filipovice

Kapacita srubu: 12 osob, 5 ložnic

Dřevostavba roku 2018 - Roubenka U Svahu získala Cenu čtenářů v soutěži o Dřevostavbu roku 2018 od Vydavatelství PRO VOBIS s. r. o. a časopisu Sruby&roubenky.

Stylově vybavená cedrová roubenka nabízí nadstandardní ubytování v CHKO Hrubého Jeseníku, v malebné horské osadě Filipovice na úpatí Červenohorského sedla, pouze 100m od skiparku. Je obklopena nádhernou přírodou a čistým horským ovzduším.

Roubenka je novostavba, byla dokončena v roce 2017.Byla postavena v tradičním stylu za použití pouze přírodních materiálů - cedrové, dubové a jasanové dřevo, sklo, kámen, kované doplňky, izolace ovčí rouno, břidlicová střecha. Veškerý nábytek je vyroben na zakázku z dubového dřeva, včetně postelí s kvalitními zdravotními matracemi.
Po večerech si můžete posedět u romantických kachlových kamen, které mají v kuchyni sporák a troubu a v obývací části je prosklená krbová vložka, lavice a poležení. Kachlová kamna zajišťují vytápění domu a ohřev vody, v kombinaci s elektrokotlem.
K dispozici jsou zde 2 sauny (finská a infra sauna) a koupací i ochlazovací jezírko na zahradě.

Novinka - celoročně využitelný bazének 2,5 x 2,5m s přírodní vodou z vrtu, bez chemie, vyhřívaný z venkovních kamen na požadovanou teplotu.

napsat majiteli

Vybavení srubu k pronájmu

Plně vybavená kuchyň: Myčka, kávovar, toaster, 2 lednice, mrazák.
Společenská místnost s pohovkou
Kachlový sporák s troubou
Kachlová kamna s poležením
Zdravotní matrace
TV, Satelit, WiFi internet
Podlahové topení
Finská sauna, Infrasauna
Přírodní jezírko
Garáž (lyžárna)

Příjezdová cesta a parkování

Parkování u objektu pro čtyři auta, kousek od parkoviště Skiparku Filipovice.

Stravování

Plně vybavená kuchyň. V blízkosti objektu dvě restaurace.

Pokoje a ložnice ve srubu:

Je zde 5 ložnic, 3 z nich mají vlastní koupelnu.
V přízemí se nachází rodinný pokoj s vlastní koupelnou, vhodný pro rodiny s malými dětmi. Je zde manželská postel a dětská postýlka. Po domluvě lze přidat přistýlku pro dítě do 12 let. K vybavení patří komoda, noční stolky a vestavěná skříň. U pokoje je vlastní koupelna se sprchou, umyvadlem a WC s bidetovou sprškou.
Další rodinný pokoj se nachází v prvním patře. Je zde manželská postel a postel pro dvě děti. Pokoj je prostorný, vybavený nočními stolky a komodou a je u něj vlastní koupelna se sprchou, WC, umyvadlem a volně stojící vanou.
V 1.patře se nachází i romantická ložnice vhodná pro páry, velmi prostorná, s manželskou postelí, nočními stolky, toaletním stolkem se zrcadlem a židlí a vestavěnou skříní. Součástí ložnice je volně stojící vana a umyvadlo.
Další dvě ložnice mají sdílenou koupelnu se sprchovým koutem, WC a umyvadlem. V jedné je manželská postel, ve druhé dvě samostatné postele. Ložnice jsou vybaveny nočními stolky a komodami.

Výlety, sport a zábava v okolí:

TURISTICKÉ A CYKLISTICKÉ TRASY:
Jeseníky jsou protkány množstvím značených turistických i cyklistických tras, které návštěvníky zavedou i na ta nejopuštěnější místa nejkrásnějších českých hor, jak jsou Jeseníky právem nazývány.

Filipovice - Červenohorské sedlo - Keprník - Šerák - Filipovice.
Filipovice - Červenohorské sedlo - Praděd - Filipovice.
Filipovice - Jeseník lázně - Šerák (pěší výstup nebo lanovka) - Filipovice.
JESCyklo - pět značených cyklistických okruhů o celkové délce 107 km, vznikly v roce 2016 v okolí města Jeseník a Priessnitzových léčebných lázní. Jednotlivé okruhy jsou tematicky zaměřené a zavedou vás na tajemná místa, jako jsou zatopené lomy či zaniklé sudetské osady.

Moravská stezka - dálková cyklotrasa procházející přes Jeseníky.

Lipovské stezky v obci Lipová - lázně - vyhlazené štěrkové cesty vybudované speciálně pro cyklisty.

Rychlebské stezky - mekka trailové cyklistiky v ČR.

Naučné stezky Vás provedou historií přírody i lidské činnosti. Poznáte na nich nejkrásnější místa našich hor, úžasné výhledy, místa plná magických tajemství a pohnuté minulosti.

LÁZNĚ, KOUPÁNÍ
V létě je nejlepší přírodní koupání v čisté vodě zatopených lomů v podhůří Rychlebských hor (Rampa, Vycpálek, Brankopy, Kaolínka, Vaněk, Transgranit).

Doporučujeme také rybník Florian v místě bývalé pískovny v obci Písečná. Je zde možnost koupání, rybolovu, zapůjčení loděk i občerstvení. U rybníku se nachází restaurace U Jezera.

Světovou raritou lázní v Jeseníku je Balneopark Vincenze Priessnitze, speciální „vodní zahrada“, v niž se můžete brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo skotské střiky.

Za návštěvu stojí také nově zrekonstruované městské koupaliště v Jeseníku.

V chladnějším období se můžete ohřát v termálních vodách blízkých lázeňských komplexů:

Termální lázně Velké Losiny (26 km) - unikátní termální park.
Horské lázně Karlova Studánka (20 km) - rehabilitační wellness bazén v budově „Letních lázní“.
Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku (10 km) - lázeňský bazén.


LYŽOVÁNÍ:
Milovníci zimních sportů určitě ocení snadnou dostupnost na sjezdovky Skiareálu Filipovice (100m). Moderní skipark, jehož součástí jsou 1 sedačková lanovka a 2 lyžařské vleky, 3 sjezdovky upravované rolbou s umělým zasněžováním, lyžařská škola, dětský park, večerní lyžování, půjčovna lyží, restaurace a bar, běžecké tratě upravované sněžným skútrem.

Skiareál Červenohorské sedlo (4 km) je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je zde lanovka a 8 lyžařských vleků. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Podstatná část z nich je strojově upravována. Asi nejvyhledávanější trasou se vydávají lyžaři - běžci jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda.

V blízkosti se nachází další oblíbená sportovní centra Jeseníků s širokou nabídkou zimního i letního vyžití:

Praděd
Kouty nad Desnou
Petříkov
Ostružná
Ramzová

ZAJÍMAVOSTI:
Elektrárna Dlouhé stráně (18km) – kontroverzní technické dílo, které bylo zařazeno mezi sedm divů Česka. Doporučujeme absolvovat exkurzi do podzemí elektrárny, kterou je nutno rezervovat. K horní nádrži vede asfaltová cesta s regulovaným provozem, která nabízí fanouškům silniční cyklistiky takřka alpské převýšení.
Ruční papírna Velké Losiny (26 km) – nejstarší fungující papírna v ČR, národní kulturní památka.
Rejvíz (20km) – malebná horská osada s prvky původní architektury, národní přírodní rezervace, Mechové jezírko - největší rašeliniště na severní Moravě, naučná stezka v délce 3 km.
Karlova Studánka (20km) - horské lázně, klenot Jeseníků, naučná stezka Bílá Opava - prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách kolem několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa.
Dřevěné kostelíky Maršíkov, Žárová (24km) - nejstarší zachovalé lidové stavby na severní Moravě.
Naučná stezka Červenohorské sedlo - Šerák - prochází národní přírodní rezervací Šerák – Keprník - nejstarší rezervace na Moravě.
Lesní bar (24km) - originální samoobslužný bar uprostřed lesa nad obcí Horní Lipová.
Dlouhé Stráně

Ceník pronájmu srubu (kapacita: 12 osob, 5 ložnic)

45000,- kčza a týden - LÉTO
45000,- kčza a týden - ZIMA
38000,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
90000,- kčSILVESTR: Silvestrovský týden 30.12.2023 - 6.1.2024
Vratná kauce za bezeškodný pobyt - 5 000,- Kč.

K ceně za ubytování bude s ohledem na dvě sauny připočtena cena spotřebované elektrické energie.

Storno poplatek se počítá z výše zálohové platby:
- storno pobytu 60 a více dní před začátkem pobytu - bez poplatku
- storno pobytu 59 - 30 dní před začátkem pobytu - poplatek ve výši 50%.
- storno pobytu 29 – 14 dní před začátkem pobytu - poplatek ve výši 75%.
- storno pobytu 13 – 0 dní před začátkem pobytu - poplatek ve výši 100%.
Letní sezóna: červenec - srpen
Zimní sezóna: prosinec - březen

Kontakty - Roubenka u svahu, Jeseníky

Adresa srubu: 519

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
739 017 649
Web:
www.roubenkausvahu.cz

Roubenka u svahu, Jeseníky - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Roubenka u svahu, Jeseníky.

Fichata 2
Chata FilipoviceFichata 2 1Fichata 2 2Fichata 2 3

Horská chata se nachází v osadě Filipovice, která je známým lyžařským a turistickým střediskem Jeseníků. K dispozici jsou Vám tři samostatné ložnice, dvě koupelny. Plně vybavená... zobrazit detail

Chata k pronájmu
Chata Filipovice, Filipovice 36Chata k pronájmu 1Chata k pronájmu 2Chata k pronájmu 3

Horská chata je situovaná v osadě Filipovice, která je známým lyžařským a turistickým střediskem Jeseníků. Za chatou vedou strojově upravované běžecké trasy údolím Bělé a milovníci... zobrazit detail

Horská chalupa Filipovice
Chalupa Filipovice, Domašov 104Horská chalupa Filipovice 1Horská chalupa Filipovice 2Horská chalupa Filipovice 3

Luxusní a stylové horské ubytování 5km od centra turistické a lyžařské oblasti Červenohorské sedlo - Jeseníky. Horská chalupa - Penzion Filipovice poskytuje komfortní celoroční ubytování uzavřené... zobrazit detail

Chata pod Pradědem
Chata Bělá pod Pradědem, Domašov 386Chata pod Pradědem 1Chata pod Pradědem 2Chata pod Pradědem 3

Chata ve stylu prvorepublikové vily, která prošla kompletní rekonstrukcí se nachází v turisticky velmi oblíbené obci Bělá pod Pradědem, místní části Domašov. Nachází se jižně od... zobrazit detail

Chalupa Povodí
Chalupa Domašov, 13Chalupa Povodí 1Chalupa Povodí 2Chalupa Povodí 3

Chalupa Povodí se nachází v obci Bělá pod Pradědem - Domašov. Je obklopená loukami a kopci a díky své poloze nabízí mnoho zajímavých turistických i sportovních... zobrazit detail

Chalupa V Mlýnkách
Chalupa Bělá pod Pradědem, Adolfovice 293Chalupa V Mlýnkách 1Chalupa V Mlýnkách 2Chalupa V Mlýnkách 3

Nabízím k pronájmu rekreační chalupu nacházející se v blízkosti hned několika lyžařských středisek cyklistických i běžkařských tras a spousty turistických cílů. Například lesního baru nebo velmi... zobrazit detail

Chalupa u Lešků
Chalupa Bělá pod Pradědem, Bělá pod Pradědem, Domašov 503Chalupa u Lešků 1Chalupa u Lešků 2Chalupa u Lešků 3

Chalupa u Lešků nabízí celoroční ubytování v srdci Jeseníků, překrásných, ale i drsných a divokých hor. Strategická poloha chalupy umožňuje rychlý přístup k zimním lyžařským areálům... zobrazit detail

Chata Tymián
Chata Domašov, Domašov 523Chata Tymián 1Chata Tymián 2Chata Tymián 3

Moderně zařízená chata se nachází v klidné části obce Domašov, Bělá pod Pradědem přímo u řeky Bělá. U nás můžete strávit aktivní dovolenou nebo si jen... zobrazit detail

Chalupa Pod Sedlem
Chalupa Bělá pod Pradědem, Adolfovice 176Chalupa Pod Sedlem 1Chalupa Pod Sedlem 2Chalupa Pod Sedlem 3

2x sauna - finská + infra sauna s relaxační zónou v nově zrekonstruované chalupě o velikosti přibližně 180 m² nabízí celoročně ubytování až pro 12 osob.... zobrazit detail

Chata Bělka
Chata Bělá pod Pradědem, Domašov 460Chata Bělka 1Chata Bělka 2Chata Bělka 3

Chata s komfortním vybavením po celkové rekonstrukci. Obývací pokoj s kachlovými kamny a velkou pohovkou, LED TV, DVD. Kompletně vybavená kuchyň - myčka, indukční deska, trouba... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 327)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>