Rodinná horská chalupa

Pronájem v Albrechticích, Albrechtice v Jizerských horách ev. č. 842 - Chalupa, Jizerské hory

Rodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horách
Rodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horáchRodinná horská chalupa - Albrechtice v Jizerských horách

Kapacita chalupy: 6 + 2 osob, 3 ložnice

Roubená chalupa se nachází v srdci obce Albrechtice v Jizerských horách. Jedná se o velmi klidnou lokalitu, odkud se však snadno dostanete pěšky během pár minut k lyžařskému areálu Tanvaldský Špičák. Zároveň je v blízkosti chalupy četné množství restaurací, cukrárna či obchod s potravinami, kde najdete vše potřebné.

Prožitím své dovolené v Albrechticích v Jizerských horách jistě neuděláte chybu. Obec a její okolí nabízí mnoho příležitostí pro aktivní i klidnou dovolenou po celý rok. V zimním období se jedná především o sjezdové lyžování či snowboarding, kdy jsou v Albrechticích kromě Tanvaldského Špičáku i další klidnější lyžařská střediska, například lyžařský areál Detoa nebo Světlý vrch, a běh na lyžích, kdy je možno se dostat z Albrechtic v pohodlné dojezdové vzdálenosti autem či vlakem na Jizerskou magistrálu. V létě je zde mnoho možností, kam zajít na houby či na klidnou procházku do tamějších lesů, popřípadě kam se jít se vykoupat, ať už se jedná o osvěžující přírodní koupaliště v Lučanech nad Nisou či velký aquapark v Jablonci. Kolem obce a v okolních vesnicích se nachází mnoho turistických tras a cílů Jizerských hor, včetně pověstné Jizerky, zároveň si jistě přijdou na své i cyklisté na různě obtížných horských cyklostezkách. Relativně nedávno se zde otevřely flowtrailové tratě přímo na Tanvaldském Špičáku. Přímo v obci se nachází půjčovna kol a kompletního lyžařského vybavení

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

Interiér chalupy je vystavěn v tradičním horském stylu, kde převládají přírodní materiály, zejména pak dřevo. Kuchyň je vybavena sklokeramickou varnou deskou, myčkou, rychlovarnou konvicí, elektrickou a mikrovlnnou troubou, kávovarem Tchibo, lednicí a mrazákem. Na kuchyň plynule navazuje jídelna s velkým dřevěným stolem, židlemi a rohovou lavicí, kde se pohodlně sejdou všichni ubytovaní hosté ke společnému jídlu či u večerní sklenice vína. Odpočinout si po náročném dni můžete u televize v křesle nebo na rozkládací pohovce. V televizi najdete pouze základní programy, je možnost připojit k televizi externí disk skrze USB či HDMI. Světnici a celé chalupě však dominují velká kachlová kamna, viz fotografie.

V chalupě není k dispozici síť WiFi, o to více času však můžete věnovat společným aktivitám, můžete si více povídat a zapomenout na starosti všedního dne. Na chalupě je k dispozici mnoho oblíbených deskových a karetních her. Rovněž je poskytnuta mapa Jizerských hor, podle které můžete naplánovat cyklistický, pěší nebo výlet na běžkách. V zimě jsou Vaše pro děti volně k půjčení sáně.

Roubená je chalupa je celá ze dřeva, a tak platí uvnitř chalupy přísný zákaz kouření a manipulování s otevřeným ohněm. Rovněž není dovoleno jet na chalupu se svými domácími mazlíčky.

Celá chalupa je chráněna zabezpečovacím systémem napojeným na pult centralizované ochrany (PCO).

Příjezdová cesta a parkování

Parkování je přímo u chalupy pro dvě auta, jedno vnitřní parkování v garáži a druhé venkovní parkování před garáží. Chalupa se nachází na úbočí kopce. Přestože je komunikace udržovaná, může se stát, že přes noc napadne hodně sněhu, a proto v zimě doporučujeme si s sebou vzít sněhové řetězy, auto s pohonem 4x4 by nemělo mít problém kopec vyjet.

Stravování

Kuchyně je plně vybavena a uzpůsobena k domácí přípravě jídla. Pokud by se Vám však nechtělo nic vařit, nedaleko chalupy je plno restaurací, kde se můžete dobře najíst. Jen pár minut pěší chůze od chalupy jsou potraviny, jež mají otevřené sedm dní v týdnu. Můžete zde denně koupit čerstvé slané i sladké pečivo, alkoholické i nealkoholické nápoje, ovoce a zeleninu, základní hygienické potřeby či denní tisk. V Tanvaldu, deset minut autem vzdáleném městě, pak je Billa či Lidl.

Pokoje a ložnice na chalupě:

Roubená chalupa disponuje třemi ložnicemi, dvě jsou umístěny v podkroví, třetí je situována v přízemí. V každém z těchto pokojů jsou dvě postele. V jednom pokoji v podkroví je manželská postel, ve zbývajících dvou jsou postele oddělené. V pokojích s oddělenými posteli jde spát na výsuvném lůžku. Pokud by si však některý z hostů přál více soukromí, je možné se vyspat na rozkládací pohovce ve světnici. Všechny ložnice jsou vzdušné, jednoduše a funkčně vybavené s dostatečně velkým úložným prostorem.

Mimo ložnice se v přízemí nachází světnice, místnost, kde je spojená kuchyně s jídelnou a která zároveň slouží jako společenská místnost, jedna koupelna a technická místnost. Lyže a kola lze uložit společně se zaparkovaným osobním automobilem v prostorné garáži.

Výlety, sport a zábava v okolí:

V blízkém okolí chalupy se nachází několik lyžařských středisek, včetně největšího lyžařského střediska Jizerských Hor, Tanvaldského Špičák, kam se z chalupy dostanete pěšky během pár minut. V rámci Tanvaldského Špičáku lze samozřejmě nalézt i sjezdovky uzpůsobené nezkušeným lyžařům, navíc skvěle fungují v celém areálu lyžařské školy. Dále jsou v obci střediska Světlý vrch či Detoa, kde zpravidla není tolik lyžařů. Pokud raději běháte na lyžích, máte hned několik možností. Buď se lze z Albrechtic vydat pěšky nebo autem na Mariánskou horu, nebo vlakem do Josefova Dolu (přímým spojením) či Kořenova (s jedním přestupem), ve všech případech dorazíte k Jizerské magistrále.

V létě najdou spoustu vyžití cyklisté na okolních cyklostezkách, vyznavači adrenalinu mohou vyzkoušet flowtrailové tratě na Tanvaldském Špičáku, kam Vás pohodlně i s kolem vyveze sedačková lanovka, nebo vyhlášený areál Singltrek v Novém Městě pod Smrkem, kde lze pohodlně strávit celý den.

Jen pár kilometrů od Albrechtic se nachází přírodní koupaliště v Lučanech nad Nisou, možnosti pro koupání jsou mimo jiné i v aquaparku v Jablonci nad Nisou nebo v Babylonu v Liberci.

Co se týče turistiky, určitě stojí za zmínku Naučná stezka Jedlový důl, oblast okolo Smědavy, ze které se dá jít na horu Jizeru a dále k přírodní rezervaci Na Čihadle, kde se na nachází jedno z nejznámějších jizerskohorských rašelinišť, nebo opačným směrem k bývalé sklářské osadě Jizerce. Je možné dále uvést například Frýdlantské cimbuří, jímž můžete procházet při cestě do města Hejnice, nebo Lázně Libverda. Při příznivých podmínkách je možné vyrazit na houby, třeba do lesů k vodní nádrži Souš. Hezká procházka ale je i výstup na Tanvaldský Špičák přímo v Albrechticích a pohled na Jizerské Hory z tamější Skalní vyhlídky či okruh okolo Protržené přehrady přes Mariánskohorské boudy.

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: 6 + 2 osob, 3 ložnice)

23 000,- kčza a týden - LÉTO
23 000,- kčza a týden - ZIMA
20 000,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
Provozní poplatky a obecné informace:
V ceně pronájmu je poplatek obci Albrechtice v Jizerských horách, ložní prádlo, ručníky a závěrečný úklid.
Cena pro týdenní pobyt je platná při obsazení max. 6 osobami. Každá další osoba platí 2000 Kč/pobyt.

Kauce 5000 Kč se platí při příjezdu, tato kauce zároveň slouží jako záloha na energie (elektřina). Energie se hradí dle skutečné spotřeby. Při odjezdu se hostům po odečtení energií vrátí zbytek peněz.
Nástupní den pro týdenní pobyt je sobota v 16 hod., ukončení pobytu je v sobotu v 10 hod.

Platby a stornopoplatky:
Do sedmi dnů po potvrzení rezervace ze strany pronajímatele musí být uhrazena záloha ve výši 50% konečné částky za ubytování na bankovní účet. Jestliže požadovaná částka nebude uhrazena v požadovaném termínu, pronajímatel je oprávněn nabídnout daný termín dalším zájemcům. Doplatek částky a vratná kauce můžou být uhrazeny buď hotově, nebo převodem na účet před samotným nástupem.

Při zrušení rezervace:
30 a více dnů před nástupním termínem je vráceno 100 % zálohy.
15-30 dnů před nástupním termínem je vráceno 50 % zálohy. Pokud bude termín obsazen někým jiným, bude vráceno i zbývajících 50 %.
Méně než 15 dní před nástupním termínem je vrácena záloha pouze v případě, že se podaří daný termín obsadit jiným zájemcem. Ve všech ostatních případech záloha propadá.

V případě zrušení pobytu z důvodu vládních nařízení související s aktuálním pandemickou situací je zájemci vrácena záloha celá.
Letní sezóna: Červenec, Srpen
Zimní sezóna: Leden, Únor, Březen
Mimo sezónu: Duben, Květen, Červen, Září, Říjen, Listopad, Prosinec

Kontakty - Rodinná horská chalupa

Adresa chalupy: Albrechtice v Jizerských horách ev. č. 842

 
Preference emailové komunikace, volat pouze po 17 hodině.
Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
776 259 736

Rodinná horská chalupa - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Rodinná horská chalupa.

Chalet Jizerky
Chata Tanvald, Valašská ev. č. 174Chalet Jizerky 1Chalet Jizerky 2Chalet Jizerky 3

Luxusní chalet se nachází přímo na modré sjezdovce největšího lyžařského areálu Tanvaldský Špičák v Jizerských horách (chalet je dostupný autem i v zimě). Lze jej obývat... zobrazit detail

Pronájem chalupy
Chalupa Albrechtice v Jizerských horách, Mariánská hora 37Pronájem chalupy 1Pronájem chalupy 2Pronájem chalupy 3

Rekreační objekt se nachází v krásném a atraktivním prostředí Mariánské hory, součásti obce Albrechtice v Jizerských horách. Celá oblast je pohodlně dostupná a například z Prahy... zobrazit detail

Chalupa k pronajmutí
Chalupa Albrechtice v Jizerských horách, Albrechtice v Jizerských horách ev.č. 581Chalupa k pronajmutí 1Chalupa k pronajmutí 2Chalupa k pronajmutí 3

Objekt se nachází v Albrechticích v Jizerských horách v těsné blízkosti lyžařského areálu Špičák. Nabízí kvalitní ubytování ve středu Jizerských hor. Pozemek není oplocený. Cyklistika, houbření,... zobrazit detail

Penzion pod Špičákem
Chalupa Tanvald, Pod Špičákem 336Penzion pod Špičákem 1Penzion pod Špičákem 2Penzion pod Špičákem 3

Penzion se nachází v klidné části obce Tanvald, v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor. Jedná se o klidné místo blízko lesa, které přímo vybízí k rodinné... zobrazit detail

Chalupa Tanvaldský Špičák
Chalupa Tanvald, Polní 663Chalupa Tanvaldský Špičák 1Chalupa Tanvaldský Špičák 2Chalupa Tanvaldský Špičák 3

Novostavba rodinného domu pro maximálně 8 osob (včetně dětí) na úbočí Tanvaldského Špičáku v Jizerských horách s výhledem na černostudniční hřeben. Dům je na polosamotě jižního... zobrazit detail

Chalupa U Lípy
Chalupa Mariánská Hora, Mariánská Hora 381Chalupa U Lípy 1Chalupa U Lípy 2Chalupa U Lípy 3

Ubytování je vhodné jak pro aktivní rodinné dovolené tak pro skupiny přátel, které prahnou po sportovním vyžití anebo odpočinku v samém srdci Jizerských hor. Chalupa U... zobrazit detail

Wellness Chalupa U Čápů
Chalupa Smržovka, Údolní 796, SmržovkaWellness Chalupa U Čápů 1Wellness Chalupa U Čápů 2Wellness Chalupa U Čápů 3

Wellness rodinnou chalupu U Čápů stojící na konci obce Smržovky najdete v okrese Jablonec nad Nisou v Jizerských horách. Příjezdová cesta je udržovaná, méně frekventovaná silnice.... zobrazit detail

Chata Sněžná
Chata Albrechtice v Jizerských horách, Albrechtice 314, sedlo Tanvadského Špičáku, čp 314Chata Sněžná 1Chata Sněžná 2Chata Sněžná 3

Chata se nachází na okraji obce Albrechtice, na slunné stráni v sedle Tanvaldského Špičáku. Chata je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro partu přátel... zobrazit detail

Vila Kraso
Vila Tanvald, Pod Špičákem 605Vila Kraso 1Vila Kraso 2Vila Kraso 3

Samostatný objekt u lesa v klidném prostředí na okraji Tanvaldu, plocha pozemků 2400m², 200 m vzdálená restaurace, široká možnost sportovního vyžití v létě i v zimě,... zobrazit detail

Sklářská chalupa
Chalupa Desná, Údolní 156Sklářská chalupa 1Sklářská chalupa 2Sklářská chalupa 3

Chalupa Sklářská se nachází v samém srdci Jizerských hor necelých 5 km pod vyhledávanou Protrženou přehradou v obci Desná. Chalupa prošla v roce 2020 kompletní rekonstrukcí... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 2110)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>