Na samotě u lesa

Pronájem v Poděvousech, Poděvousy 110 - Chalupa, Západní Čechy

Na samotě u lesa - Poděvousy
Na samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - PoděvousyNa samotě u lesa - Poděvousy

Kapacita chalupy: 6 osob, 3 ložnice

Nabízím pronájem nového rodinného domu se zapuštěným venkovním bazénem v klidné části obce Poděvousy. Obec Poděvousy je součástí historického Chodska od Plzně vzdálené 28 km a do Domažlic je dojezdová vzdálenost 22 km. Dům se nachází přímo u lesa. Dům je obklopen nádhernou a klidnou přírodou, říká se mu „ Na samotě u lesa“. Je vhodný pro rodiny s dětmi, ale i pro sportovně založené skupiny. Můžete prožít aktivní dovolenou nebo jen tak relaxovat a ponořit se do ticha okolních lesů. Strávíte svůj volný čas v prostředí, které je vhodné k provozování sportovních aktivit. Ať už rádi běháte, jezdíte na kole horském či silničním, na běžkách, či in - line bruslích, prostě v letních i zimních měsících si přijdete na své. I vy, houbaři, budete nadšeni, protože v době houbové sezony vyběhnete vrátky za dům a nasbíráte si čerstvé houby do polévky či omáčky. V létě si můžete nasbírat borůvky, maliny či později ostružiny. Majitel nebydlí v dané nemovitosti.
Dům nabízí ubytování pro 6 osob ve 3 oddělených neprůchozích ložnicích. V celém objektu je bezdrátové připojení k internetu (Wi – Fi). V domě jsou dvě internetové televize (obývací pokoj + jedna ložnice). Celý objekt je nekuřácký.

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

Kuchyně je vybavena vestavěnými spotřebiči AEG (indukční deska, mikrovlnná trouba, elektrická trouba, myčka na nádobí Bosch – tablety nejsou součástí), dále pak rychlovarná konvice, vaflovač, ponorný mixer, ruční elektrický šlehač, sendvičovač, topinkovač, nádobí a veškeré příslušenství na vaření. Z jídelny můžete vyjít přímo na terasu odkud se vám otevře pohled na celou zahradu (1.100 m2) se vzrostlými borovicemi a lípou, altánem a zahradní uzamykatelnou kolnou, kde mohou být vaše kola. V altánu je krb, udírna a pec na pizzu, zde můžete strávit příjemné večery u velkého stolu. Na zahradě je zapuštěný bazén 8 m x 4 m, hloubka 160 cm.

Příjezdová cesta a parkování

Parkování pro 2 vozidla přímo na zahradě, před domem parkování je též bezpečné. Jelikož se nacházíte přímo u lesa, bylo by dobré si nastříkat motor proti kunám.
Kouření povoleno jen na vyhrazených místech (altán, terasa), jelikož jste přímo v lese.
Přímo vedle domu se nachází dětské hřiště, tenisové kurty, které můžete využívat kdykoli. Nad tenisovými kurty je letní parket a naproti fotbalové hřiště.

Stravování

Obchod se smíšeným zbožím je v obci cca 500m od domu a je otevřen 3x v týdnu. Každý den si můžete nakoupit v obci Čermná – Coop (1,5 km) nebo ve Staňkově (5 km), kde je mnoho obchodů se smíšeným zbožím.
Restaurace U Trnků je přímo v obci, kromě pondělí a úterý otevřeno každý den od 17.00 hod. Podávají se tam pizzy a hamburgery, jinak studená kuchyně. Nejbližší restaurace, kde vaří každý den je ve Staňkově (5 km) – Na Mlýnské – přímo proti kostelu. Merklín (12 km) – výborná česká kuchyně U Josefa.

Pokoje a ložnice na chalupě:

.
Ložnice č. 1 je spojená se šatnou a jsou zde 2 oddělené postele, ze kterých se dá udělat manželská postel. Vzhledem k velikosti pokoje můžeme dodat přistýlku či dětskou postýlku. Ložnice je umístěna na západ s velkým balkonem, kde se můžete kochat výhledem na celou vesnici a okolní přírodu.
Ložnice č. 2 je vybavena manželskou postelí s nočními stolky, komodou a televizí. Výhled je přímo do zahrady na bazén a do lesa.
Ložnice č. 3 je menší pokoj - 2 oddělené postele s výhledem do zahrady na bazén a do lesa.
V přízemí se nachází obývací pokoj s dvěma sedacími soupravami, z nichž jednu lze použít jako další postel. Obývací pokoj je propojen s jídelnou a kuchyní.

Výlety, sport a zábava v okolí:

Výlety po okolí, Pěší turistika.
Krchleby - vzdálenost 6 km
Vesnice zajímavá vyhlášenými „Krchlebskými koláči“, které můžete zakoupit s sebou. Výlet je možný absolvovat pěšky nebo na kole v příjemném lesním prostředí pestrobarevnou přírodou.
Těšovice - vzdálenost 4 km.
V okruhu několika kilometrů lemují krajinu různé kamenné útvary (stonehenge). Pokud se rozhodnete prohlédnout si všechny útvary zblízka, bez problému se zde zabavíte na několik hodin. Výchozím bodem cesty bude odpočinková zóna s umělou jeskyní, u níž lze parkovat. Zde také projdete kamennou bránou, která prý představuje vstup z jedné strany do pekla a z druhé strany do nebe. Trasa dále vede lesíkem, přes louku a pole k jednotlivým menhirům. Na několika kopečcích si užijete mimo jiné nádherný výhled. Určitě sejděte také k romantickému rybníčku. Pomyslným okruhem se pak vrátíte zpět do odpočinkové zóny, kde se nachází kryté posezení a založené ohniště.

Koloveč – vzdálenost 5,5 km: Muzeum techniky a řemesel – jedno z nejobsáhlejších muzeí svého druhu v Čechách (více než 7.000 exponátů), Kostel Zvěstování Panny Marie s farou.

Merklín – vzdálenost 8,1 km: Naučná stezka Bijadla – expozice o přírodě, zvěři a myslivosti (preparovaná zvěř, trofeje, vzorky dřevin, ukázky typických přírodních prostředí a zástupců fauny zde žijících). Můžete vidět živou zvěř (jeleni, daňci, mufloni, divoká prasata, bažanti, kachny, holubi, divocí králíci). V budovách je expozice zemědělství a starých řemesel.

Cykloturistika nebo autem: Chudenice (13 km) – Starý Czerninský zámek – dominanta Chudenic, nejstarší rodové sídlo významného šlechtického rodu Czerninů z Chudenic. Starý zámek na náměstí byl z původní gotické tvrze přestavěn v 16.stolení renesančně a v 18.století upraven barokně. Muzeum Josefa Dobrovského, sakurová alej neboli též „Alej mládí“, vznikla v r. 1987 – krásná v době květu.
Bolfánek (12 km) – rozhledna 45 m vysoká.
Švihov (17 km) – vodní hrad, odtud můžeme podniknout několik pěších nebo cyklistických tůr:
1. podél řeky Úhlavy do Červeného Poříčí – zámek.
2. okolo hradu k dalším památkám Švihova s využitím informačních tabulí naučné stezky Švihov.
3. Popelčina naučná stezka – nenáročná procházka nebo vyjížďka po stopách natáčení filmu Tři oříšky pro Popelka. Stezka začíná před hradem a vede cca 3 km do Mezihoří.

Horšovský Týn (18 km) – zámek a zahrada. Zámek Horšovský Týn patří k nejvíce zpřístupněným objektům v České republice. Původně biskupský hrad založený před polovinou 13.století v roce 1547 vyhořel, a poté došlo k jeho přestavbě v monumentální renesanční sídlo (Jan mladší Popel z Lobkovicz). V letech 1623–1945 přešel Horšovský Týn do držení rodu Trauttmansdorffů. Od r. 1945 vlastní zámek stát. Do správy hradu a zámku Horšovský Týn patří též přilehlý park o rozloze téměř 40 ha, kostel Všech svatých v nedaleké obci Horšov a kostel sv. Anny na Vršíčku u Horšovského Týna. Na seznam národních kulturních památek byl areál Horšovského Týna zařazen roku 1996.

Klatovy (26 km) – barokní lékárna U bílého jednorožce - tato unikátní expozice lékárenství mapuje vývoj tohoto „řemesla“ od roku 1776 až do roku 1966,kdy lékárna ukončila svoji činnost. Svým interiérem a zařízením, z velké části nepostrádajícím prvky kuriozit pocházejících převážně z 18.století.
Barokní jezuitský kostel s katakombami - tajemné podzemní prostory jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Ignáce navozují pocit posvátné úcty. V této kostelní kryptě byly pohřbíváni členové jezuitského řádu a významné osobnosti města.
Černá věž – 81 m vysoká, dílo Antonia de Salla, postavena v období let 1547 - 1557.
Domažlice (22 km) – Chodský hrad, gotický kostel s vyhlídkovou věží, Muzeum Chodska, Muzeum Jindřicha Šimona Baara, Galerie bratří Špilarů.
Plzeň (28 km)– Plzeňské historické podzemí a návštěva pivovaru, náměstí Republiky – radnice, mariánský sloup, domy zdobené freskami a sgrafiti od Mikoláše Alše, Velká synagoga, katedrála Svatého Bartoloměje, ZOO s botanickou zahradou, science center Techmánia.
Lomeček Mrákov (23 km) – zatopený lom s krásnou čistou vodou a největším podvodním batyskafem v Evropě s krásným výhledem na podvodní svět, koná se zde každoročně soutěž ve vyřezávání soch ze dřeva, takže uvidíte dřevěné sochy okolo celého lomu.
Klenčí pod Čerchovem (32 km) - muzeum J. Š. Baara.
Čerchov s rozhlednou Kurzova věž – bývalý vojenský prostor na hranicích s Německem – nahoru vás vyveze cyklobus a je možno cykloturistiky nebo si můžete vyšlápnout sami nahoru a dolů.
Rýzmberk u Kdyně (21 km) – hrad s rozhlednou.
Německo: Furth im Wald (40 km) - Místní památky - barokní farní kostel z let 1725 - 27,brána Burgtor - poslední z bran opevnění ze 14.století, Stará Radnice z roku 1332,zvonkohra na budově soudu z roku 1980,muzeum Landestormuseum v budově bývalého špitálu, městská věž Stadtturm z roku 1866.V Německu se město proslavilo díky lidové slavnosti Drachenstich Skolení draka ). Při této akci, která se koná druhou neděli v srpnu, se koná velké divadelní představení zabíjení draka na místním náměstí. Celé akce se účastní cca 1100 osob, asi 200 koní, historické vozy a také asi dvacetimetrový drak. Město je na tuto podívanou patřičně pyšné.
Skiareál Hohenbogen (53 km) – 6 sjezdovek, v létě sáňkařská letní dráha, centrum sportu.

Možnosti koupání: bazén na zahradě: Koupaliště „Na hrázi“ – Ptenín (4 km), Koupaliště Roupov (12,5 km), Koupaliště Stanětice (14 km), Babylon (29 km). Aquapark Kdyně, bazén Klatovy, bazén Domažlice, Rybník Podhájí (20 km).

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: 6 osob, 3 ložnice)

19 800,- kčza a týden - LÉTO
16 000,- kčza a týden - ZIMA
16 000,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
V letní sezóně minimálně šestidenní pobyty. Cena nezahrnuje poplatky za elektrickou energii a plyn, ta je účtována na závěr pobytu. Ceny jsou platné pro rok 2023.
Pronajímá se pouze celý objekt jedné skupině.
Domácí zvířata neubytováváme.
Vratná kauce 3.000 Kč v hotovosti při příjezdu a vratná při odjezdu, pokud nedojde k poškození objektu, zařízení, bazénu, altánu nebo zahrady.

Při rezervaci platí klient zálohu ve výši 50%, která je splatná do 7 dnů. Pokud klient neuhradí zálohu do 7 dnů, předběžná rezervace bude zrušena a termín bude volný pro další zájemce. Rezervace je závazná po uhrazení zálohy. Doplatek bude uhrazen na účet majitelky nejdéle však 7 dní před nástupem.
Nástup: Neděle 13.00 – 15.00 hod.(po domluvě lze přizpůsobit čas nástupu)
Odjezd: Sobota 10.00 hod.
Letní sezona: 16. 6. – 7 .9. 2024 – pouze pobyty od neděle do soboty
Mimo sezónu ubytování minimálně na 2 noci.
Mimo sezona: 11.9. – 17.6.
Vánoční svátky: 20.12.2023 – 29.12.2023

Kontakty - Na samotě u lesa

Adresa chalupy: Poděvousy 110

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
602 145 525

Na samotě u lesa - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Na samotě u lesa.

Napsat majiteli (id objektu: 2118)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>