Horská chata Bludička

Pronájem v Josefově Dole, Dolní Maxov 256 - Chata, Jizerské hory

Horská chata Bludička - Josefův Důl
Horská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův DůlHorská chata Bludička - Josefův Důl

Kapacita chaty: 17 + 2 osob, 5 ložnic

Horská chata Bludička se nachází v Josefově Dole v části Dolní Maxov, disponuje krásnou velkou udržovanou zahradou s výhledem s možností využít gril nebo ohniště, pro děti jsou zde herní prvky, pískoviště a trampolína, v letním období bazén o prům. 3m. Chata prošla rozsáhlou rekonstrukcí, pokoje jsou útulné, světlé, vybavené dřevěným nábytkem, každý s vlastní koupelnou. V přízemí je společenská místnost s krbovými kamny, TV, plně vybavený kuchyňský kout. WiFi v celém objektu.
Chatu najdete v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, v klidné části obce Josefův Důl.
Rozlehlá zahrada o rozloze více jak 2000m² z toho přibližně 1400m² travní plochy. V létě se můžete před horkým sluncem schovat do stínu pod stromy nebo naopak využít sluníčka k opalování.
CHATA JE IDEÁLNÍ PRO SKUPINU PŘÁTEL, které jí obsadí celou, avšak ve vybraných termínech NABÍZÍME POKOJE TAKÉ JEDNOTLIVĚ.

napsat majiteli

Vybavení chaty k pronájmu

Společenská místnost: krbová kamna, SAT TV, DVD, dětské židličky, pračka (na požádání).
Kuchyň: elektrický sporák se sklokeramickou varnou deskou, myčka, mikrovlnná trouba, 5 x lednice (každý pokoj vlastní), rychlovarná konvice, kávovar, Nespresso na kapsle, toustovač, topinkovač. Běžné nádobí pro vaření i stolování v dostatečném množství, nechybí skleničky na víno nebo třeba džbány na vodu. K dispozici jsou také utěrky, jar, hadřík, houbička, tablety do myčky a papírové utěrky.

Ručníky, ložní prádlo v ceně.

Vybavení zahrady chaty Bludičky:
Pergola (od 2022)
Zahradní gril - snadno ovladatelný, dobře přístupný s úložným a odkládacím prostorem.
Otevřené ohniště - palivové dřevo je k dispozici všem hostům v ceně pobytu, 3 táborové lavice pro celkem 9 osob.
Venkovní sezení – 2 stoly s lavicemi z masivu pro 16 osob. Lehký a snadno přemístitelný plastový nábytek pro 16 osob
Pískoviště s praným, čištěným a zdravotně nezávadným pískem o rozměrech 2x2metry. K dispozici jsou dětem hračky (bábovky, kbelíky, lopatky apod. ).
Dětské hřiště se skluzavkou a dvěma houpačkami. Pravidelné kontroly hřiště jsou zárukou vyšší bezpečnosti.
Venkovní pingpongový stůl
Trampolína (průměr 4,3m).

Příjezdová cesta a parkování

Vlastní parkoviště pro 6 - 7 aut přímo u chaty.
Po příjezdu do Josefova Dolu ze směru od Lučan a Maxova odbočte v prudší pravotočivé zatáčce doprava (vlevo je dvou garáž) a po vrstevnici dojedete na "vidličku", kde odbočte vlevo z kopce dolů, po pár metrech uvidíte chatu po pravé ruce. Parkoviště pro hosty se nachází pod chatou.

Stravování

Společná kuchyň. Možnost objednat dovoz čerstvého pečiva. Nejbližší restaurace 500 m.

Pokoje a ložnice na chatě:

V přízemí je vám k dispozici společenská místnost (28m²) která sousedí s nadstandardně vybaveným kuchyňským koutem (8m²), určeným pro vlastní potřebu vaření.
V 1.patře je pro vás připraveno 5 pokojů, každý s vlastní koupelnou:
1x 2 lůžkový (manželské lůžko),
1x 3 lůžkový (manželské lůžko a samostatné lůžko),
1x 4 - 5 lůžkový (manželské lůžko, 2 samostatná lůžka a výsuvná postel)
1x 4 lůžkový (manželské lůžko a dvě samostatná lůžka)
1x 4 lůžkový (manželské lůžko a rozložitelný klipan)
Máme k dispozici 1 přistýlku, kterou lze umístit do každého z pokojů. Také vám rádi připravíme 2 dětské postýlky.

Byt v přízemí využívají majitelé objektu především o víkendech, má vlastní vchod, hosté nejsou nijak rušeni, kontrolování ani omezováni.

Výlety, sport a zábava v okolí:

Nejbližší lyžařský vlek (Skiareál Bukovka cca 500 m), půjčovna vybavení (500 m). Větší lyžařská střediska jen několik kilometrů. Nástup na běžkařské tratě Jizerské magistrály.
Cyklostezky přímo nad chatou.
Výlety na přehrady Josefův Důl (3km) a Protržená, Kristiánov (5km), rašeliniště Na Čihadle (7km), Nová Louka (8km).

Přírodní rezervace Jedlový důl (vzdálenost 1,5km): se rozprostírá na více než 12 ha. Jde o území významné z hydrologického, geomorfologického i botanického pohledu. V horských lesích se vyskytuje vranec jedlový, čípek objímavý, mléčivec alpský či žebrovice různolistá.

Mariánskohorské boudy (vzdálenost 2,6km): Jedná se o pasteveckou enklávu krkonošského typu na Mariánskohorském hřebeni. Založena byla v roce 1705 a až do minulého století byla nazývána Fritzovy boudy.

Přehrada Josefův Důl (vzdálenost 2,8km): je nejmladší přehradou Jizerských hor. Byla postavena na řece Kamenici v letech 1976 – 82.Jejím hlavním účelem je akumulace vody pro vodárenské účely pro oblast Liberecka. Zatopená plocha přehrady je 138 ha. Přehradu tvoří dvě sypané hráze o výšce 43 m a délce kolem 720 m. Hloubka je asi 44 m.

Protržená přehrada (vzdálenost 4,8km): leží na řece Bílé Desné u obce Desná, v nadmořské výšce 806 m. n. Její stavba byla dokončena v roce 1915,ale hned v září následujícího roku došlo k jejímu protržení. To mělo katastrofické následky, jelikož povodňová vlna způsobila nejen obrovské materiální škody, ale vyžádala si i 65 lidských životů.

Kristiánov (vzdálenost 5,4km): Kdysi osada a sklářská huť (1775 - 1887), dnes neobýváno. Huť byla založena sklářem Johannem Leopoldem Riedelem. Postupně vznikla kolem huti osada a stala se světem sama pro sebe. Roku 1780 byl na Kristiánově vysvěcen hřbitov, od r. 1846 měla samota vlastní školu, v osadě žil katolický duchovní.

Rašeliniště Na Čihadle (vzdálenost 7,4km): je jedno z nejznámějších jizerskohorských rašelinišť, chráněné od roku 1960.Nachází se v mělkém sedle (975 m) přesně na rozvodí Baltského a Severního moře, z rašeliniště vytéká jeden z přítoků Černého potoka (k severu) a říčka Jedlová (k jihu).

Nová Louka (vzdálenost 8,5km): je samota ležící na Blatném potoce. Jedinou stavbou zde dnes je Šámalova chata, ve které je oblíbená restaurace. Lokalita je významnou křižovatkou jizerskohorských letních i zimních turistických cest. Tato samota je nedaleko přírodní rezervace Nová Louka chránící zdejší rašeliniště. V roce 1630 vznikla na tomto místě nad rašeliništěm paseka, odkud bylo vytěženo dřevo na výstavbu Jíčína a Liberce.

Ceník pronájmu chaty (kapacita: 17 + 2 osob, 5 ložnic)

31900,- kčza a týden - LÉTO
33900,- kčza a týden - ZIMA
28900,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
Celoroční provoz.
Podrobný ceník najdete na našich webových stránkách.
U kratších pobytů se cena zvyšuje dle délky pobytu.
V sezoně pouze týdenní pobyty.

V ceně je zahrnuta spotřeba elektrické energie a vody, závěrečný úklid, dřevo, povlečení a ručníky.
Letní sezóna: 1. červenec - 31. srpen
Zimní sezóna: 20. prosinec - 15. březen

Kontakty - Horská chata Bludička

Adresa chaty: Dolní Maxov 256

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
737 284 165
Web:
horskachatabludicka.cz

Horská chata Bludička - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Horská chata Bludička.

Chalupa k pronajmutí
Chalupa Dolní MaxovChalupa k pronajmutí 1Chalupa k pronajmutí 2Chalupa k pronajmutí 3

Chalupa se nachází v centru Josefova Dolu. Jedná se o rodinnou chalupu, kterou z časových důvodů sami málo využíváme. zobrazit detail

Vila Ašika
Chalupa Dolní Maxov, Dolní Maxov 216Vila Ašika 1Vila Ašika 2Vila Ašika 3

Vila AŠIKA je krásná prvorepubliková vila, postavená v roce 1920 v obci Josefův Důl, dříve známý jako Josefsthal, nedaleko Jablonce nad Nisou. Nachází se v úchvatné... zobrazit detail

Chata na sjezdovce
Chata Dolní Maxov, Dolní Maxov 184Chata na sjezdovce 1Chata na sjezdovce 2Chata na sjezdovce 3

Vítejte v Jizerských horách! Chalupa byla postavena jako hájenka pro zdejší revír, je tak situována v klidném prostředí nad obcí mimo silnice na konci cesty na... zobrazit detail

Chata U Špidlenů
Chata Josefův Důl, Dolní Maxov ev.č. 670, Josefův Důl, okres Jablonec nad Nisou, 46844Chata U Špidlenů 1Chata U Špidlenů 2Chata U Špidlenů 3

Stylovou chatu u lesa najdete v krásném prostředí v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, v klidné části v obci Josefův Důl směrem Horní Maxov. Velké množství... zobrazit detail

Roubenka
Chalupa Josefův Důl, 888Roubenka 1Roubenka 2Roubenka 3

Nově zrekonstruovaná roubenka na skvěle dostupném a přitom klidném místě v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, v lokalitě Josefův Důl, ve výšce 700 metrů nad mořem.... zobrazit detail

Chata Sedmidomí
Chata Horní Maxov, Horní Maxov č.p. 319Chata Sedmidomí 1Chata Sedmidomí 2Chata Sedmidomí 3

Chata je umístěna ve vyhledávané lokalitě Jizerských hor. Možnost parkování v garáži pro 2 auta, kolárna. Vytápění krbovými kamny s rozvodem do radiátorů. Vlastní kuchyň, sprcha... zobrazit detail

Chalupa Pod Peklem
Chalupa Josefův Důl, Josefův Důl ev. č. 848Chalupa Pod Peklem 1Chalupa Pod Peklem 2Chalupa Pod Peklem 3

Naše malá útulná chalupa se nachází v srdci Jizerských hor ve vesnici Josefův Důl na vlastním oploceném pozemku v blízkosti hotelu Peklo. Jezdíme sem od dětství... zobrazit detail

Chata Mína
Chata Smržovka, Smržovka ev. č. 207Chata Mína 1Chata Mína 2Chata Mína 3

Jedná se o úplně novou chatu, která byla dokončena v říjnu 2020.Pronajímaná chata se nachází asi 100m od lesa. Stojí na místě s krásným výhledem na... zobrazit detail

Chata Pod Hřištěm
Chata Smržovka, Pod Hřištěm 1519Chata Pod Hřištěm 1Chata Pod Hřištěm 2Chata Pod Hřištěm 3

Rádi Vás přivítáme v nejsevernější části republiky, v Jizerských horách. Přivítá Vás nově postavená chalupa v obci Smržovka, v osadě zvané Nová Smržovka, až pro 8... zobrazit detail

Chalupa k pronajmutí
Chalupa Albrechtice v Jizerských horách, Albrechtice v Jizerských horách ev.č. 581Chalupa k pronajmutí 1Chalupa k pronajmutí 2Chalupa k pronajmutí 3

Objekt se nachází v Albrechticích v Jizerských horách v těsné blízkosti lyžařského areálu Špičák. Nabízí kvalitní ubytování ve středu Jizerských hor. Pozemek není oplocený. Cyklistika, houbření,... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 1072)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>