Chata Velkopolský mlýn

Pronájem v Kralicích nad Oslavou, Velké Pole 326 - Chata, Vysočina

Chata Velkopolský mlýn - Kralice nad Oslavou
Chata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad OslavouChata Velkopolský mlýn - Kralice nad Oslavou

Kapacita chaty: 36 osob, 9 ložnic

Chata Velkopolský mlýn se nachází v přírodní rezervaci Divoká Oslava v bezprostřední blízkosti lesa ze severní strany, louky z východní a cca 30m od řeky z jižní strany.

V prostorách je k dispozici 9 pokojů ( 1 dvoj - pokoj ) - 36 standardních lůžek, společenská místnost s krbem – 70m², vybavená kuchyň, jídelna s 20 - ti místy.

Chata je dále vybavena v přízemí třemi toaletami, sprchovými kouty, v prvním patře dvě samostatné sprchy a tři toalety.

V suterénu budovy dvě toalety, možnost skladování kol atd., cca 40m².

Chatu pronajímáme, neubytováváme, tudíž máte po celou dobu pobytu v chatě soukromí a staráte se o své pohodlí sami :-).

napsat majiteli

Vybavení chaty k pronájmu

Samostatná kuchyně s jídelním koutem pro 4 osoby, vybavena nádobím, příbory, hrnci a pánvemi na indukci, indukční varnou deskou, horkovzdušnou troubou, rychlovarná konvice, mikrovlnou troubou, malé 2 lednice, velká lednice s mrazícím boxem, myčka na nádobí, odšťavňovač, pračka.

Příjezdová cesta a parkování

Autem se k nám dostanete z Náměště nad Oslavou směrem na Březník, kde po 700 metrech odbočíte doprava a po asfaltové cestě přijedete do areálu Velkopolský mlýn, parkování přímo před chatou (cca pro 10 osobních vozů), na parkovišti u západní stěny chaty 3 - 4 osobní vozy. Vzdálenost od Brna 39 km, od D1/Velká Bíteš 13km/15min.

Stravování

Restaurace, rozvážka jídla a obchod cca do 2,5 km. V chatě vybavená kuchyň, možnost společného stravování v jídelně pro 16 osob.

Pokoje a ložnice na chatě:

Přízemí - 3x samostatný pokoj po čtyřech lůžkách. 1x společenská místnost 70m² s krbem. 1x jídelna pro 20 osob.

První patro - 4x samostatný pokoj s čtyřmi lůžky, 1x samostatný pokoj s třemi lůžky a jeden průchozí dvoj - pokoj 3+2 lůžka.

Výlety, sport a zábava v okolí:

Koupání v řece Oslavě 30m před chatou,
Udržované travnaté plochy okolo chaty, travnaté hřiště s volejbalovou sítí
Koupání v rybníku Rathan v Náměšti nad Oslavou
Koupání v aquaparku LAGUNA v Třebíči
Dalešická přehrada
Rybolov na Oslavě a okolí
Turistické trasy bezprostředně v okolí chaty - Divoká Oslava, hrad Ketkovák, Lamberk aj.

Památník Bible Kralické v Kralicích nad Oslavou
Státní zámek Náměšť nad Oslavou
Město Telč

Údolí řeky Oslavy oplývá bohatstvím malebných zákoutí a turistických zajímavostí jak přírodních, tak i kulturních. Přístupových míst je mnoho. Na turistické stezky vedoucí malebnými přírodními místy můžeme vyrazit z Oslavan, Kralic nad Oslavou, Náměště nad Oslavou či dalších přilehlých obcí a vesniček. Hluboký říční kaňon a lesnaté stráně, odkud se místy naskytne impozantní výhled na říční meandry, se z velké části nachází v Přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice.

Zvláštností je, že právě do tohoto údolí byla zasazena celá řada hradů. Dnes tu proto můžete navštívit četné zříceniny - Levnov (Ketkovský hrad), zříceniny hradu Kraví hora, Lamberk nebo Sedlecký hrad. Přímo nad Velkopolským mlýnem stávalo hradisko po zaniklé obci Vznatice, kde nyní můžeme vidět pozůstatky ochranného valu. Místo poskytuje výhled na Náměšťský zámek a Velkopolský mlýn.

Státní zámek - Nepřehlédnutelnou dominantou tohoto historického města je zámek situovaný na ostrohu nad řekou Oslavou. Vznikl přestavbou dřívějšího gotického hradu, ze kterého se zachovala válcová kamenná věž na severní straně a dvě hranolové věže s renesančními sgrafity na východní straně a zbytky původních hradeb. Vlastní zámek tvoří čtyři postupně budovaná křídla, seskupená kolem ústředního nádvoří s proslulou Neptunovou kašnou uprostřed. Zámek s bohatou expozicí si můžeme prohlédnout s průvodcem. U zámku je vyhlídková terasa a zámecký park. Nad zámkem je odstavné parkoviště a za ním se nachází vchod do zámecké obory, která zasahuje až na začátek Kralic. Pochází ze 16.stol. a roste zde více než 700 prastarých stromů, zejména duby letní, buky a lípy s obvodem kmene větším než 3m. V oboře žije daňčí zvěř a veřejnosti je přístupná pouze o letních prázdninách. V historickém centru města si zaslouží pozornost renesanční radnice z 16.stol., barokní kostel sv. Jana Křtitele s obrazy holandských malířů. V jeho sousedství je fara s barokními plastikami ve výklencích. Naproti kostela stojí velmi působivé barokní sousoší Nejsvatější Trojice od brněnského sochaře A. Rigy. Cennou památkou je barokní most přes Oslavu, který patří k nejstarším zachovalým kamenným mostům na Moravě. Má pět oblouků a nese 20 barokních soch mimořádné umělecké hodnoty.

Dalešická přehrada láká především zájemce o krásné koupání, letní aktivity a projížďku parníkem Horácko. Přistoupit na palubu můžete z pěti zastávek. I obdivovatelé industriální architektury si zde přijdou na své. Přečerpávací vodní elektrárna, která je unikátním technickým dílem, byla dostavěna v roce 1978.Postavena byla v souvislosti s výstavbou jaderné elektrárny Dukovany. Elektrárnu je možno navštívit v rámci prohlídek zajišťovaných zdejším informačním centrem.

Mohelská Hadcová step - Národní přírodní rezervace, skalní amfiteátr nad levým břehem řeky Jihlavy. Skalní a drnová step je hostitelem mnoha vzácných a ohrožených druhů. V rezervaci jsou dvě naučné stezky - jarní a podzimní okruh.

Kralice nad Oslavou - Cca 3 km východně od Náměště nad Oslavou leží nenápadná obec jménem Kralice. V této obci stávala poblíž kostela tvrz, kam byla přenesena roku 1578 tajná tiskárna Jednoty Bratrské, ve které byla vytištěna v letech 1579 - 1594 šestidílná bible česká, později známá pod názvem Kralická bible. V obci se nachází památník Bible Kralické, který své návštěvníky seznamuje s předměty z původní tiskárny - světovým unikátem je 4000 zachovaných kovových liter. V místě se také nachází stálá expozice: díla tiskařů jednoty bratrské, Jan Ámos Komenský a soudobá Morava.

Historie Velkopolského mlýna - mlýn byl postaven okolo roku 1370 původními majiteli z Kralic. Mlýn patřil k vrchnostenským a dříve se zde lisoval lněný olej, mlelo obilí pro obce Březník, Kuroslepy, Kralice, Lhotice, Jakubov, Otradice, Vícenice a Zňátky a později zde vznikla také pila která byla vybavena pěti korečkovými koly a jedno hlavní kolo na pilu o průměru 3m. Mlynář byl povinen dodávat na zámek ryby a raky, mouku a pořezaná prkna. Vedle rodiny mlynáře zde žili většinou další dvě rodiny. Ke mlýnu tehdy patřilo 13 ha zemědělské půdy, z toho 2 ha lesa.

Bývalý hraběcí mlýn byl „ pansky“ vybaven - kazetové parkety, malované stropy a tapetované stěny a v prvním patře byl také prevet (záchod). Vše se zachovalo až na mlynici, která vyhořela do 80 let 20 století, kdy jej koupila Marie Švédová z Březníka, ta zde pobývala až do své smrti. Poté dědicové prodali mlýn státnímu podniku Plynostav, později Transgas, který jej přestavěl na volnočasový podnik. V devadesátých letech 20 století prodává Transgas rekreační komplex izraelci, který nechává objekt pouze hlídat a celých 18 let se zde nic neděje. V roce 2016 kupují celý komlex i s okolními lesy manželé Jarošovi, kteří tu žijí se svými třemi dětmi a dvěma psy. V roce 2019 je zde vytvořený prostor pro osobní rozvoj, který tak nabízí možnost vnímat harmonii a krásu a očistnou sílu tohoto místa

Ceník pronájmu chaty (kapacita: 36 osob, 9 ložnic)

23000,- kčza a týden - LÉTO
35000,- kčSILVESTR: od 29.12.2021 do 02.01.2022
Letní sezóna: pronajímáme pouze celý objekt na týden od začátku 3. týdne v červnu do konce prvního týdne v září vždy v pondělí od 14:00 hod. do neděle 14:00 hod . Cena pronájmu je 23 000,-CZK + energie, stočné, služby.

Mimo sezónu: pronajímáme celý objekt od 9. září do 16. června. Cena víkendu je 10 000,- CZK, každý následující den za 2500,- CZK+ energie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZÁLOHA za pronájem chaty je 50%, splatnost zálohy je 3 dny od rezervace, v případě storna méně jak 30. dnů před příjezdem záloha propadá v celé výši, v případě storna do 14. dnů po uhrazení rezervace vracíme zálohu v celé výši, krom -3% z částky jako administrativní stornopoplatek. Ostatní termíny a náklady storna po dohodě.

DOPLATEK, tzn. zbylých 50% + kauce 7 500,- CZK( v sezóně) a kauce 5 500,- CZK (mimo sezónu) na energie a služby zašlete nejdéle 7 dní před příjezdem na účet pronajímatele 176513416/0300.

K cenám za ubytování se dále účtují spotřebované energie (el. energie- obvykle na týdenní pobyt a plnou obsazeností v letních měsících 2 500-3 000,-CZK a odvoz odpadních vod+ ČOV (čistička odpadních vod)-vývoz 1x týdně 4 230,-CZK obvykle 7-8 tis. CZK/ týden provozu v letní sezóně při plné obsazenosti + závěrečný úklid chaty 1500,-CZK).
V chladných měsících je spotřeba na den cca 1000,- -1500,-CZK za el. energii, možnost přitápět v krbu dřevem, které je nachystáno za chatou. 1 kubík dřeva je za 1600,- CZK . Celkové náklady v zimní sezóně na týden jsou cca 10 000,-CZK

Kauce na energie a služby : V sezóně 7 500,-CZK
Mimo sezónu 5 500,-CZK
Úklid chaty po skončení 1500,-CZK( platí všichni)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kauce se vyúčtovávají a vrací na účet při odjezdu přímo na místě přes elektronické bankovnictví.
Veškeré peněžní prostředky přebíráme/odesíláme pouze přes účet č: 176513416/0300
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pronájem nezahrnuje ložní prádlo, ručníky.
Toaletní potřeby jako mýdlo a toaletní papír jsou poskytnuty na začátku pobytu.
Majitel objektu během pobytu nezajišťuje úklidové práce, dává k dispozici úklidové prostředky.

Ložní prádlo poskytujeme po dohodě předem za ceny:
- prostěradlo 100,-CZK/osobu
- celý set povlečení (povlak na přikrývku a polštář + prostěradlo)= 200,-CZK/osobu.
- své povlečení( prostěradlo-prosím dejte si vždy na lůžko, i když spíte ve spacím pytli, povlak na přikrývku a polštář) si můžete vzít také s sebou, na lůžkách jsou nové polštáře a přikrývky-celkem 36ks dle lůžek .


Možnost postavit stan na louce- osoba a noc / 100,- CZK.

Nepřipouštíme kočky.
Poplatek za pejska (připouštíme jen malá a střední plemena do 35 kg) činí 500,-CZK/týden, nebo 70,-CZK/den

V chatě je přísný ZÁKAZ KOUŘENÍ. Využijte popelníky venku.
Chození ve venkovní obuvi v chatě nedovolujeme.

Rezervace, případné storno akceptujeme pouze v písemné podobě,
na e-mail: dagmara.jarosova@gmail.com
Letní sezóna: pouze celý objekt na týden od začátku 3 týdne v červnu do konce prvního týdne v září vždy pondělí od 14:00 hod. do neděle 14:00 hod.
Mimo sezónu: od 9 .září do 16.června.

Kontakty - Chata Velkopolský mlýn

Adresa chaty: Velké Pole 326

 
volat od 8.00 do 17.00
Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
604 892 548
Web:
www.oslavaterapie.cz

Chata Velkopolský mlýn - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chata Velkopolský mlýn.

Chata Dalešická přehrada
Chata KramolínChata Dalešická přehrada 1Chata Dalešická přehrada 2Chata Dalešická přehrada 3

Celodřevěná chata v klidném prostředí Dalešické přehrady, s možností sportovního vyžití. Vhodné pro rybáře, a rodiny s dětmi. V okolí je mnoho historických památek a krásná... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 1106)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>