Chata Šmelcovna

Pronájem v obci Javůrek, Javůrek ev. č. 12 - Chata, Jižní Morava

Chata Šmelcovna - Javůrek
Chata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - JavůrekChata Šmelcovna - Javůrek

Kapacita chaty: 6 + 1 osob, 2 ložnice

Akce / prodloužený víkend (čtvrtek - neděle) / 6.500 kč

Nově chata dovybavena klimatizací a Playstation 4.

Chata Šmelcovna je ukrytá uprostřed lesa v malebném Údolí Bílého potoka v přírodní rezervaci, nedaleko Veverské Bítýšky. Na dosah je zde nejen potok, ale i čistá studánka, příroda, k nahlédnutí jsou v lese staré štoly a pozůstatky hutí. Samotná chata je po celkové rekonstrukci. Na pozemku se nachází krytý bazén s hloubkou 120cm, vybavená pergola, udírna, ohniště i s kotlíkem, zahrádka se zeleninou, drobným ovocem a čerstvými bylinkami. Na zahradě je dětské hřiště s trampolínou, pískovištěm, skákacím hradem, dětským domečkem, hračkami a malým mobilním bazénkem. V chatě je vybavený dětský koutek a celkově je chata připravena na rekreaci s dětmi. WC pro nejmenší, zábrany u postelí, noční osvětlení, dětské zábradlí, vanička, dětská židlička atd. Pozemek je částečně oplocený. Na procházce po lese nasbíráte hřiby a můžete potkat Mloka což svědčí o zdejší čistotě přírody. Bílý potok je pstruhový, zdatnější rybáři si zde mohou ulovit večeři. Šmelcovna je na atraktivní turistické trase, pěší a hlavně cyklistické. Náročnější bikeři mohou jet po značených trasách legendárních závodů Tour de Javůrek či Svatoslavská Šlapka. Pět minut pěšky je Hostinec U Čadíku, kde je otevřená letní zahrádka a stále se uvnitř vaří na kachlových kamnech. Koupání je možné na pozemku v bazénu, pro otužilce v potoce nebo na Hálově Mlýně (cca 2,5km), kde je udržované koupaliště(vstup zdarma), nohejbalové a tenisové hřiště. I v létě je zde příjemný chládek, dovolenou můžete strávit odpočinkem jen na chatě nebo si ji zpestřit výlety v okolí. A to nejen v přírodě, ale i v nedalekém Brně (cca 30km). Například výlet parníkem po brněnské přehradě, hrad Veveří, brněnská zoo, rozhledna Holedná a mnoho dalších. Kombinací navštívení různých atrakcí navíc můžete i ušetřit. Během letních prázdnin i v okolních vesnicích probíhají letní kina nebo poutě.

napsat majiteli

Vybavení chaty k pronájmu

Kuchyně je vybavena horkovzdušnou troubou, sklokeramickou deskou, lednicí s mrazákem, myčkou a vybavená nádobím pro 7 členů včetně dětského plastového nádobí. Na pozemku se nachází udírna, kde si můžete vyudit vlastní maso či sýry. TV android propojená s WiFi.
Pro domácí mazlíčky máme připravenou psí boudu, která se nachází za oplocenou terasou před vstupem do chaty, takže pejsek neuteče.

Příjezdová cesta a parkování

K chatě je udržovaná cesta a to i v zimě. Na pozemku je možnost parkovat 4 auta. Motocykl je možné parkovat v garáži.

Stravování

Kilometr od chaty se nachází pohostinství U Čadíků kde si pochutnáte na domácí kuchyni od paní Marcelky. Dále je restaurace U Orátora v Lažánkach, cca 4km od chaty lesní cestou kde mají rovněž výtečnou kuchyni. 100m od chaty se nachází studánka ve které je pitná voda. Rozbor 2/2022 viz foto. U pergoly je možné grilovat na plynovém grilu.

Pokoje a ložnice na chatě:

Chata je třípodlažní a určena pro 7 osob (2 ložnice). V přízemí se nachází garáž, kde si můžete uskladnit kola, 2 nerezové stoly s umyvadlem (např. k čištění ryb). V 1.patře je prostorný obývací pokoj propojený s kuchyní, ložnicí, koupelnou s WC, předsíň s šatnou. Celé druhé patro slouží jako druhá ložnice s dětským koutkem. Ve spodní ložnici se nachází postel 200x160 a dětská postýlka. V 2.ložnici je 1x postel 200x160,2x postel 200x80.Nové postele včetně matrací od května 2022

Výlety, sport a zábava v okolí:

Přírodní koupaliště je v obci Domašov, rybník nazýván Bahňák (6km) kde je přes léto stánek s pohoštěním /[http: //www. smelcovna. net] (1km) Domácí kuchyně a chutné pivo z minipivoaru/ [orator. cz] (4km)Výtečná kuchyně/ [www. zoobrno. cz] (20km) Brněnská zoologická zahrada/ [https: //www. brnenskaprehrada. cz/p_dopr_2.html] Výlet parníkem po Brněnské přehradě. Nejbližší zastávka parníku Veverská Bitýška (12km). Pěkný výlet je po značené modré stezce kde proti proudu Bilého potoka poznáte staré mlýny, výběhy pro koně a čistou přírodu.
V okolí se také nachází spousta zajímavých míst jako Maršovské vodopády(1km), koupání v zatopeném kaolínovém jezeru s křišťálovou vodou (4km). V obci Pejškov je možno objednat projížďku na koni (12km). Na chatě jsou prospekty na další výlety.
Šmelcovna a Javůrek - okruh přes Kubův most Železnou cestou (6km) - náročnější, zvládnou trénované menší děti, terénní kočár

Veverská Bítýška a Jarošův mlýn - cesta údolím po proudu potoka (10km), vhodná na cyklistický výlet (nebo pěšky tam a nazpátek autobusem do Maršova), v Jarošově mlýně můžete navštívit místní expozici a sehnat turistickou známku.

PR Prales Slunná - z obce Lažánky se rezervace nachází cca 1,5km, zde je několik výletních okruhů s posezením a studánkami, vyhlášeno pro svou cenou flóru a faunu, vhodné pro kočárky (většinou asfaltová cesta), odrážedla

Ceník pronájmu chaty (kapacita: 6 + 1 osob, 2 ložnice)

22 000,- kčza a týden - LÉTO
13 000,- kčza a týden - ZIMA
15 000,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
4000,- kčSILVESTR: Silvestr (27. 12 - 3. 1.) chata/noc/4.000kč.
Akce / prodloužený víkend (čtvrtek - neděle) / 6.500 Kč

Chata je nově dovybavena klimatizací a pro hráče doplněna o Playstation 4pro.

Ceny vč poplatků za energie(elektřina, topení, voda) a poplatků obci.
Možnost platby pře FKSP.

Prodloužený víkend(čtvrtek-neděle) / 7.000 kč

Počet nocí / cena / chata
1. noc / 2.800 kč
2 a více nocí / 2.200 Kč
Pes / noc 200 Kč
Léto 2025 / 7 nocí so-so / 24.000 Kč
V letních měsících uprednostňujeme týdení pobyty sobota-sobota!

V ceně pobytu: Klimatizace, WiFi, android TV, Playstation 4pro, ložní povlečení, utěrky, tablety do myčky, hygienické prostředky, dřevo do udírny a zimní provoz, užívání krytého bazénu, možnost parkovat v uzamykatelné garáží motorku či kola-kočárky, gril, plyn do venkovního grilu, vnitřní i venkovní hry, parkování pro 4 osobní automobily.

Klimatizací je možné v zimních měsících přitápět.
Na provoz klimatizace je denní limit 6kw (42kw / týden) .Nad rámec je nutno uhradit poplatek 8 Kč / kW(elektroměr v chatě) Spotřeba cca 0,7kw na hodinu provozu klimatizace.


Vratná kauce 3000kč. Na silvestra vratá kauce 6000kč. Kauce se platí v hotovosti v den nástupu. Rezervace je závazná po uhrazení 50% z celkové částky za ubytování na účet. Doplatek se platí do 10. dní před nástupem na účet.

Check in 14-20(nebo dle domluvy)
Check out do 11h (nebo dle domluvy)

Storno podmínky:
Při zrušení pobytu výše odstupného činí:
60 až 38 dní 10 % z ceny ubytování
37 až 22 dní 30 % z ceny ubytování
21 až 10 dní 50 % z ceny ubytování
9 dní a méně 70% z ceny ubytování.
Případně se s vámi rádi domluvíme na jiném termínu ubytování.

Zaplacením zálohy host bere na vědomí a souhlasí s ubytovacím řádem. Více na www.chatasmelcovna.cz
Ubytování bude předáno čisté a prosíme o dodržování čistoty.

Ve vnitřních prostorách objektu je přísný zákaz kouření!

Chata je výhradně určená pro ubytování rodin s dětmy.

V chalupě je k dispozici dezinfekce rukou i malá lékárnička první pomoci. Venkovní část chaty je monitorována bezpečnostní kamerou.

Kontakty - Chata Šmelcovna

Adresa chaty: Javůrek ev. č. 12

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
602 335 176

Chata Šmelcovna - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chata Šmelcovna.

Napsat majiteli (id objektu: 599)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>