Chata slunečnice

Pronájem v Budislavi, Budislav ev.č. 95 - Chata, Vysočina

Chata slunečnice - Budislav
Chata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - BudislavChata slunečnice - Budislav

Kapacita chaty: 8 osob, 4 ložnice

Chata se nachází v klidné části, na okraji chatové oblasti, obklopená zelení.
Pro děti je k dispozici vnitřní houpačka v obývacím pokoji, stolní fotbal v suterénu, vířivka, infrasauna, venkovní stolní tenis, Wifi. Chata má svou oblibu zejména u rodin s dětmi, manželských párů, skupin seniorů, ale i pracovních kolektivů.

napsat majiteli

Vybavení chaty k pronájmu

Zábava: wifi, infrasauna pro 2 osoby, nafukovací vířivka (v letním období je venku, jaro a podzim je uvnitř v suterénu, v zimě je mimo provoz), stolní fotbal, stolní tenis, vnitřní houpačka.
Kuchyně: v kuchyni běžné kuchyňské vybavení pro 8 osob, elektrický sporák s troubou, mikrovlnná trouba, lednice 2 x (1 v kuchyni, 1 v suterénu), rychlovarná konvice.
Obývací pokoj: TV SAT, minivěž s tunerem a CD přehrávačem. Elektronika nepodporuje USB, WiFi..

Příjezdová cesta a parkování

Dostupnost autem, slepá ulice, bezprostředně u hlavního vchodu jsou k dispozici 2 parkovací stání (nezastřešená), pokud pojedete více auty, počítejte s parkováním dalších aut na hranici chatové oblasti (cca 200m). Parkovací stání v chatové oblasti jsou omezené.

Stravování

Obchod a 2 restaurace v obci.

Pokoje a ložnice na chatě:

Chata má 3 podlaží, suterén, přízemí a podkroví. Hlavní obytnou částí je přízemí, kde se nachází prostorný obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem. Z obývacího pokoje lze vstoupit na zastřešenou venkovní terasu s posezením. V přízemí se nachází oddělená ložnice s manželskou postelí, koupelna s vanou a rozměrným sprchovým koutem. Oddělené WC pro přízemí je na vstupní chodbě. Z obývacího pokoje vedou schody do podkroví, tam se nachází 3 oddělené dvoulůžkové ložnice, jedna s manželskou postelí a malou dětskou postelí, další dvě ložnice jsou s oddělenými lůžky, které lze dle potřeby srazit. V podkroví se také nachází venkovní, zastřešený balkon s malým posezením. Samozřejmě je v podkroví koupelna se sprchovým koutem a WC.
Z přízemí vede vnitřní schodiště do suterénu. V suterénu je k dispozici infra sauna, sprchový box, stolní fotbálek. Ze suterénu lze vstoupit do venkovních prostor, kde se nachází venkovní, zastřešená vířivka. Venku je v provozu v letní sezoně, na podzim a na jaře je uvnitř, v suterénu. Na venkovní ploše se nachází venkovní ohniště s přírodním posezením a venkovním solním tenisem. Venkovní plocha je přístupná samostatným venkovním schodištěm vedle chaty, i vnitřním schodištěm ze suterénu. Suterén lze využít i jako zamykatelný prostor pro parkování kol. Chata má 4 oddělené dvoulůžkové ložnice.

Výlety, sport a zábava v okolí:

Při týdenním pobytu se u nás nebudete nudit ani chviličku. V okolí doporučujeme tyto výlety:
Turistika – Velké Hradisko v Budislavi, Toulovcovy maštale, Městské maštale a další skalní útvary v nedalekých lesích, možnost sběru hub a borůvek. Toulovcova rozhledna, Vranické údolí, Kolumbovo vejce u Boru u Skutče. Pivnická rokle, Naučná stezka kolem Štimberka v Poříčí.
Cyklistika - v okolí je hustá síť cyklostezek v místních lesích, propojuje bližší cíle (Nové Hrady, Proseč), ale lze dosáhnout i vzdálenější cíle – přes Svatou Kateřinu na Žďárské Vrchy s tamní sítí cyklotras.
Útulná, vesnická koupaliště v Dolním Újezdě, Sebranicích, Boru u Skutče. Na všech koupalištích je kiosek s občerstvením. V Dolním Újezdě je v areálu hřiště na plážový volejbal, stolní tenis, fotbal, tenisový kurt. Pokud je libo tobogán, navštivte Městskou plovárnu v Litomyšli.
Koupání v přírodě – nedaleko malá přehrada přímo v Budislavi (vodní nádrž Kamenné Sedliště), lom Chřiby (u silnice mezi Prosečí a Zderazí) je tam sice zákaz, ale běžně se tam koupe – pro malé děti nevhodné, příjemné osvěžení při cyklovýletech.
Určitě doporučujeme navštívit Nové Hrady – zámek, zámecká zahrada, zámecká obora, muzeum cyklistiky, přírodní bludiště, křížová cesta. K občerstvení v okolí Nových Hradů doporučujeme chatu Polanka
Proseč - Muzeum dýmek, rozhledna Terezka, nedaleko Proseče je obec Zderaz, v ní pískovcové sklepy a Skalní obydlí (bližší info na www. obeczderaz. cz), ve Zderazi je také přírodní koupaliště.
Předhradí – hrad Rychmburk (částečně přístupný, adaptován jako LDN) Předhradí je nástupní místo pro průzkum divokého údolí řeky Krounky. Lze spojit s výletem na rozhlednu Borůvka, která je nedaleko
Polička – královské věnné město, rodiště Bohuslava Martinů (možnost prohlídky jeho rodného bytu v kostelní věži), historické náměstí, městské hradby, infocentrum na náměstí. Ve městě jsou malé supermarkety Penny a Tesco, hobymarket Báča.
Litomyšl – město zapsané na seznamu Unesco, renesanční zámek, Piaristický kostel, historické náměstí a mnoho dalšího, rodná světnička Bedřicha Smetany v areálu zámeckého pivovaru. Infocentrum na náměstí. Ve městě jsou malé supermarkety Penny, Billa, Albert
Luže – zřícenina hradu Košumberk
Rybaření – na vodních plochách v Budislavi lze jen s rybářským lístkem, pro místní povolenku je nutné kontaktovat místního hospodáře, bydlí nedaleko chaty, telefon na něj je k dispozici na chatě. Komerční rybolov bez rybářského lístku je možný v okolí - přehrada Polička (15 km), rybník Milovy (28 km).
Hospody a obchody v Budislavi – Hospůdka Na Hradisku, Hospoda Na Skalách. Malý obchod s potravinami je u nedaleké hasičské zbrojnice.
Hřiště – tenis a dětské hřiště u Hospody Na Skalách, dětské hřiště u Hradiska.
Muzeum Vesnice Dolní Újezd – otevřeno každou neděli od 14 - 18 hodin, mimo tuto dobu lze domluvit vstup, na telefonních číslech, které jsou k dispozici na chatě.
Vzdálenější cíle:
Pokud Vám nevadí vzdálenější cíle autem, tak doporučujeme například skanzen Veselý Kopec u Hlinska (45 minut autem), nebo hrad Pernštejn, který je 65 minut autem – cestou minete vodní nádrž Vír, rozhlednu Karasín, je to tam odtud nedaleko do westernového městečka Šiklův mlýn.
Za zmínku stojí i rekreační oblast Milovy, 40 minut autem, zdatnější cyklisté tam snadno dojedou na kole, doporučujeme zastávku na Luckém Vrchu. Možnost koupání, lodiček a komerční rybaření na tamním rybníce (povolenky prodávají na místě, půjčovna vybavení), Milovy a nedaleké Křižánky jsou výchozím bodem pro výstup na Devět skal, nejvyšší vrchol Žďárských Vrchů.
Potápění - pro držitele potápěčských licencí (bez licence Vás tam nepustí), doporučujeme nedaleký lom Leštinka (23 km), kde se nachází potápěčská základna. V lomu podvodní skanzen, mnoho ryb, keson. Půjčovna vybavení, občerstvení.

Ceník pronájmu chaty (kapacita: 8 osob, 4 ložnice)

16000,- kčza a týden - LÉTO
14000,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
V letní sezóně je možné pronajmout pouze na celý týden od soboty do soboty.
Mimo sezónu libovolně, minimálně 2 noci.
Záloha za pobyt 50% z ceny při podpisu smlouvy, zbytek bezhotovostně nejpozději 14 dnů před začátkem pobytu.
Při příjezdu se platí vratná kauce 3.000,- Kč.
Před odjezdem se platí spotřebovaná elektřina, palivové dříví a rekreační poplatek pro Obec Budislav dle platné vyhlášky (za rok 2022 - 21 Kč / dospělá osoba/noc).
V zimní sezóně je kvůli malému vytížení chaty nutné počítat se zvýšenými náklady na vyhřátí chaty.
Storno 60 dnů před nástupem pobytu 0,-Kč, další dle smlouvy.
Letní sezóna: 1.července 2024 až 2.září 2024
Mimo sezónu: vše ostatní

Kontakty - Chata slunečnice

Adresa chaty: Budislav ev.č. 95

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
605 147 823

Chata slunečnice - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chata slunečnice.

Chalupa v osadě Vranice
Chalupa Jarošov, Jarošov 108Chalupa v osadě Vranice 1Chalupa v osadě Vranice 2Chalupa v osadě Vranice 3

Jedná se o polovinu chalupy se samostatnou velkou zahradou nacházející se v osadě Vranice u skalního města Toulovcovy maštale vzdáleného 12km od historického města Litomyšle. Chalupa... zobrazit detail

Roubenka Maštale
Chalupa Bor u Skutče, Bor u Skutče ev. č. 17 (lokalita Borka u Proseče)Roubenka Maštale 1Roubenka Maštale 2Roubenka Maštale 3

Roubenka Maštale - oáza klidu v srdci přírodní rezervace (lokalita Borka u Proseče) Pokud hledáte místo, kde můžete užívat přírody, relaxovat, zažít černočernou tmu nebo jen nasát... zobrazit detail

Chalupa Paseky 16
Chalupa Proseč, Paseky 16Chalupa Paseky 16 1Chalupa Paseky 16 2Chalupa Paseky 16 3

Zrekonstruovaná chalupa, v podstatě polosamota, se nachází na samém konci obce Paseky u Proseče v nadmořské výšce 620mnm, což je jedna z lokalit s nejčistším ovzduším... zobrazit detail

Chalupa k pronájmu
Chalupa Paseky, Paseky 72Chalupa k pronájmu 1Chalupa k pronájmu 2Chalupa k pronájmu 3

Nově postavená poloroubená chalupa v malé obci Paseky u Proseče je ideálním zázemím pro rodiny s dětmi, které mají rády přírodu a zvířátka, ale i pro... zobrazit detail

Chalupa Bor
Chalupa Bor u Skutče, Bor u Skutče 15Chalupa Bor 1Chalupa Bor 2Chalupa Bor 3

Nabízíme ubytování na chalupě, která se nachází na polosamotě na okraji obce, která je v samotném centru mikroregionu Toulovcovy Maštale. Jedná se o vyhlášenou rekreační oblast.... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 1399)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>