Chalupa Veselka

Pronájem ve Veselce, Kněževes Veselka 10 - Chalupa, Vysočina

Chalupa Veselka - Veselka
Chalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - VeselkaChalupa Veselka - Veselka

Kapacita chalupy: 11 + 1 osob, 3 ložnice

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (posezení, gril) v obci na pomezí Českomoravské vrchoviny ve výšce 620 m. n. m. Jedná se o klidnou lokalitu využívanou především pro rekreaci majitelů nevelkého počtu chalup. Je obklopena přírodou, loukami a lesy ideálními nejen pro houbaře.

Na travnatém uzavřeném dvoře před chalupou, kde mají hosté soukromí, je k dispozici velké zastřešené venkovní posezení. Rovněž se dá využít pro příjemný odpočinek naproti stojící altán. Dále je na zahradě k dispozici houpací lavice, přenosný gril a skluzavka pro děti či malé pískoviště. V horkých dnech se lze příjemně zchladit v bazénu.

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

Kuchyňské vybavení v samostatné kuchyni: el. sporák (4 - plotýnková sklokeramická varná deska), trouba, lednice velká, mikrovlnná trouba, myčka na nádobí, topinkovač, toustovač, el. konvice a kávovar na kapsle.
Kuchyňské vybavení u kuch. koutu: el. sporák (2 - plotýnková sklokeramická varná deska), lednička malá, mikrovlnná trouba, el. konvice.
V "seknici" je k dispozici TV.

Příjezdová cesta a parkování

Možnost parkování uvnitř oplocené zahrady u chalupy (max. 3 automobily). Další možnost je parkování před objektem (max. 2 automobily)

Stravování

K dispozici jsou 2 dobře vybavené kuchyně: Kuchyňský kout, který je součástí jedné 5 lůžkové ložnice a samostatná kuchyně v místnosti přilehlé k 1 a 5 lůžkovým ložnicím. Nejbližší restaurace je v 3 km vzdálené Olešnici n. M.

Pokoje a ložnice na chalupě:

Chalupa je rozdělena do dvou samostatných částí, a je tedy vhodná i pro rekreaci dvou rodin, kterým zajišťuje vlastní soukromí.
K dispozici jsou 3 ložnice:
6 lůžkovou ložnici (2 lůžka ve světnici a 4 lůžka v přilehlé místnosti oddělené závěsem).
5 lůžkovou ložnici (4 lůžka a 1 přistýlka).
1 lůžkovou ložnici (1 lůžko v menším pokoji).

Výlety, sport a zábava v okolí:

Nedaleko místa pobytu (3 km) se nachází město Olešnice n. Moravě, které je proslulé mlékárenskou výrobou a výrobou modrotisku. Zajímavostí je, že tato firma oblékla v roce 2022 naše sportovce na olympijské hry v Pekingu.

V místní prodejně zdejších mléčných produktů si lze zakoupit chutné sýry, olešnické máslo, tvarohy a jiné dobroty. Je zde také příjemné posezení u kávy a zákusků či mléčných koktejlů s možností připojení na Wifi. Ceny místních výrobků jsou velmi nízké, takže můžete začít nový den u kávy nebo koktejlu, aniž by to mělo významný dopad na Vaši peněženku.

Pokud budete mít chuť na uzené maso / v úterý z domácí udírny /, klobásky či naloženou krkovičku na grilování, doporučujeme navštívit vyhlášené místní uzenářství "Šutera".

Výroba modrotisku je zde proslulá. Konají se sem výlety školních dětí a je možná prohlídka i pro turisty. Zajímavostí je, že olympionici reprezentující naši zemi na OH 2022 v Pekingu byli oblečeni právě touto firmou, která dělala reklamu naší zemi.

Je zde možno navštívit Muzeum strašidel, které vychází z místních pověstí. Jsou zde vystaveny velmi zdařilé postavy osob, které jakoby ožily a přenesly nás i díky audionahrávce do dob minulých. Pověsti jsou zajímavé nejen pro děti, ale také pro dospělé.

V zimním období doporučujeme využití nedalekého Ski areálu v Olešnici, které patří k nejatraktivnějším v okolí. Zábavu na něm najdou jak začínající děti, tak pokročilejší lyžaři. V letním období doporučujeme procházku kolem nové křížové cesty až na vrchol ski areálu.

Oblast je oblíbená cyklisty. Vede zde řada cyklostezek s místními pověstmi a rozhlednami s výhledem na město Svitavy či hory Jeseníky. Na jedné páteřní cyklostezce můžete navštívit hrady Svojanov a Pernštejn, který znáte z pohádek jako Šťastný smolař, Sůl nad zlato, Sedmero krkavců ad. Druhá páteřní cyklostezka pak vede z Čech na Moravu (Kněževes – Kunštát) po staré císařské silnici.

Za zmínku stojí také nedaleké město Kunštát, pověstné svými keramickými výrobky, ve kterém lze kromě místního zámku navštívit také sezónní trhy s keramikou, nebo Jeskyni Blanických rytířů v přilehlé obci Rudka.
Koupání je možné jak na koupališti v Olešnici, tak i 12km vzdálených Letovicích, kde je také přírodní nádrž Křetínka. Dále se v kraji nachází historické město Boskovice se zachovanou architekturou židovské části města, se zámkem, hradem a Westernovým městečkem. Kraj je proslulý Moravským krasem. Pokud byste rádi s dětmi na lodičky, musíte si již předem rezervovat vstupenky. Nejkrásnější krápníky najdete ve Sloupsko - Šošůvských jeskyních jejichž vstup je poblíž poutního městečka Sloup.

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: 11 + 1 osob, 3 ložnice)

19800,- kčza a týden - LÉTO
15800,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
Délka týdenní pobytu je 7 nocí (vždy od soboty do soboty). Odjezd 8:00 až 10:00, příjezd možný od 16:00. Délka víkendového pobytu jsou minimálně 2 noci. Příjezd i odjezd je individuální na přání klientů.

Domácí zvířata: 550,-Kč/zvíře/týden/víkend.
Příplatek za přímotop dle platného elektrického tarifu.
Záloha činí 50 % z ceny pobytu.
Vratná kauce při předání klíčů je 3000,-Kč.
Letní sezóna: 29.6. - 31.8.2024
Zvýhodněný týden: 24.8. - 31.8.2024 18700,-Kč
Zimní sezóna: září - červen

Kontakty - Chalupa Veselka

Adresa chalupy: Kněževes Veselka 10

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
775 944 222

Chalupa Veselka - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa Veselka.

Chalupa u Podskalských
Chalupa Bohuňov nad Křetínkou, Bohuňov 52Chalupa u Podskalských 1Chalupa u Podskalských 2Chalupa u Podskalských 3

Nově zrekonstruovaná chalupa, která se nachází v klidném prostředí. Vhodné pro rodiny s dětmi. Na chalupě pískoviště, trampolína, malý bazének, houpačky, fotbálek, šipky, finská sauna, atd.... zobrazit detail

Chalupa Vítějeves
Chalupa Vítějeves, Vítějeves 96Chalupa Vítějeves 1Chalupa Vítějeves 2Chalupa Vítějeves 3

Nově zrekonstruovaná Chalupa Vítějeves se nachází v obci Vítějeves, na cestě mezi Brnem a Svitavami, poblíž hradu Svojanov a vodní nádrže Letovice. Chalupa nabízí dvě koupelny... zobrazit detail

Ševcovský domek
Chalupa Svojanov u Poličky, Svojanov 71Ševcovský domek 1Ševcovský domek 2Ševcovský domek 3

Zrekonstruovaná, téméř dvouset - letá rekreační chalupa v malebném městečku Svojanov. Objekt se nachází v samém srdci městečka, přímo pod kostelem Petra a Pavla a v... zobrazit detail

Chaloupka pod hradem
Chalupa Svojanov u Poličky, Svojanov 41Chaloupka pod hradem 1Chaloupka pod hradem 2Chaloupka pod hradem 3

Chaloupka pod hradem se nachází v malebné lokalitě Svojanov, jejíž dominantou je místní hrad. Díky své poloze na něj budete mít výhled každý den z oken... zobrazit detail

Chalupa Prosetín
Chalupa Prosetín, Prosetín 62Chalupa Prosetín 1Chalupa Prosetín 2Chalupa Prosetín 3

Nabízíme pronájem stylové chalupy z 19.století. Původní staré stavení s velkým dlážděným dvorem a rozlehlou zahradou bylo kompletně zrekonstruováno. Součástí chalupy je také stodola, ve které... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 1137)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>