Chalupa k pronajmutí

Pronájem v Olší, Olší čp.34 - Chalupa, Jižní Čechy

Chalupa k pronajmutí - Olší
Chalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - OlšíChalupa k pronajmutí - Olší

Kapacita chalupy: -2 + 16 osob, 4 ložnice

Hospůdka s vlastním výčepem a bazénem jsou po celou dobu dovolené vyhrazeny pouze Vám, našim hostům. K dispozici máte prostornou pergolu s udírnou. V průjezdu naleznete pingpongový stůl a biliár. Zpestřením letní sezóny je možnost si vylovit kapra v rybníčku s hastrmanem. :-)
Malebná jihočeská chalupa se nachází ve vesnici Olší u Opařan, v pohádkové krajině vzdálené asi 13 km od historického města Tábora. Přímo před chalupou stojí památný strom - krásná Hrušeň Polnička. Okolní krajina je zajímavá rozlehlými lesy i loukami. V okolí Olší je několik pozoruhodných historických památek (viz odkaz - tipy na výlety).
Lokalita je vhodná pro klidnou odpočinkovou i aktivní dovolenou. Ideální pro rodinu s dětmi nebo pro lidi, kteří se zajímají o cyklistiku, turistiku nebo agroturistiku.
Naše chalupa se nachází necelých 10 km od Stádleckého mostu, který určitě stojí za Vaší návštěvu. Dále Vám mohu doporučit navštívit historické město Tábor a jeho prohlídku podzemích chodeb. Další tipy na výlet naleznete níže.

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

Světnička je vybavena velkými kachlovými kamny, jídelním stolem a TV. Lze ji využívat jako jídelnu nebo společenskou místnost. Kuchyňka má elektrický sporák s troubou a lednicí naleznete zde i kávovar.
V soukromé hospůdce s vlastním výčepem najdete kachlová kamna, 2 jídelní stoly s posezením až pro 15 lidí, TV s DVD. K používání je zde i rychlovarná konvice popř. přenosný vařič a grill. Po dohodě s majitelem možnost zajištění sudu piva. Neváhejte a načepujte si pivo sami. Hospůdka, bazén i pergola s grilem a udírnou budou po celou dobu Vašeho pobytu v chalupě v Olší vyhrazeny pouze pro Vás.

Rozlehlý, oplocený pozemek s možností parkování, zahradní nábytek, dětské pískoviště, skluzavka, houpačky, trampolína, šipky, ping pong, kulečník a bazén 4x8m.

Příjezdová cesta a parkování

Doprava autem: Z Prahy po brněnské dálnici D1,poté odbočte na České Budějovice a jeďte směrem na Tábor. V Táboře pak zvolte směr Plzeň. Po cca 15ti km od Tábora v obci Oltyně na kruhovém objezdu se dejte směrem na Milevsko. Po cca třech kilometrech uvidíte odbočku na Olší. Druhou možností je vydat se z Prahy směrem na Strakonice po silnici R4.V Letech u Písku odbočte na Milevsko. Projedete Milevskem směrem na Tábor a po cca osmi kilometrech uvidíte odbočku na Olší.

Stravování

Vlastní vaření v kuchyňce, která je zcela vybavená. Nejbližší dvě restaurace jsou v Sepekově a Opařenech, vzdálených asi 4,5 km od Olší. Celou řadů výborných restaurací, kaváren a cukráren najdete v centru Tábora. Doporučujeme Vám navštívit naši oblíbenou restauraci U zeleného stromu nedaleko Žižkova náměstí. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Pokoje a ložnice na chalupě:

K dispozici nabízíme 4 ložnice, světničku jako společenskou místnost/jídelnu, kuchyňku a koupelnu na pravé straně chalupy. Podkrovní ložnici nad soukromou hospůdkou na levé straně chalupy.
Ložnice č. 1 má 2 lůžka a sousedí se světničkou
Ložnice č. 2 má 2 lůžka s možností jedné přistýlky
Ložnice č. 3 s kapacitou 6 - ti lůžek v podkroví nad soukromou hospůdkou
Ložnice č. 4 s kapacitou 4 lůžek v podkroví - vedle ložnice č. 3

Výlety, sport a zábava v okolí:

STÁDLECKÝ MOST
Řetězový most - Poslední empírový most tohoto druhu v Evropě.

TÁBOR - HISTORICKÉ MĚSTO
Jihočeské husitské město se slavnou historií a množstvím

PŘÍBĚNICE A PŘÍBĚNIČKY - ZŘÍCENINY HRADŮ
Zřícenina rožmberského gotického hradu Příběnice, založeného ve 13.století, se vypíná na strmé skále v ohbí Lužnice.

CHOUSTNÍK - ZŘÍCENINA HRADU S VYHLÍDKOVOU VĚŽÍ
Na jih od Chýnova se pozvolna zvedá Pacovská pahorkatina s nevyšším vrcholem Choustník (680 m), z kterého již od 2.pol. 13.st. vévodí krajině stejnojmenný hrad.

KOZÍ HRÁDEK
V rozsáhlém komplexu lesů nad malebným údolím Kozského potoka se nalézá nevelká zřícenina Kozího hrádku, poprvé připomínaného r. 1377.

HRAD ZVÍKOV A ZÁMEK ORLÍK

ORLICKÁ PŘEHRADA
Přehrada Orlík je dalším ze stupňů Vltavské kaskády na území jižních Čech. Její hráz přehradila tok řeky Vltavy u Solenice v okrese Příbram.

HARRACHOVKA - CÍL TURISTŮ I CYKLISTŮ
Od roku 1895 začala vznikat turistická cesta do Příběnic po levém břehu řeky Lužnice, později nazvaná Harrachova cesta.

ČERTOVO BŘEMENO A JAVOROVÁ SKÁLA
Čertovo břemeno je oblastí nacházející se severozápadně od Tábora, která byla pojmenována podle skalního útvaru "Čertovo břemeno" opředeného několika pověstmi

NAUČNÁ STEZKA VESELSKÉ PÍSKOVNY (7 KM)
2 km jihovýchodně od města Veselí nad Lužnicí (na nejjižnějším okraji táborského regionu) se rozprostírá na 240 hektarech území Veselských pískoven. Pět oddělených štěrkových jezer vzniklo po těžbě štěrkopísku v letech 1952 - 86.

NAUČNÁ STEZKA NADĚJKOVSKO (13,5 KM)
Prochází západním a jižním okolím obce Nadějkov (leží v oblasti Čertovo břemeno). Informační tabule na jejích 15 zastávkách dokumentují historii obce a okolí, připomínají osobitý ráz krajiny a bohatou druhovou rozmanitost rostlin a živočichů.

NAUČNÁ STEZKA BORKOVICKÁ BLATA
Častým cílem botaniků a rekreačních turistů je naučná stezka Borkovická blata Stezka dlouhá 5,5 km, která je z větší části vedena po povalových chodníčcích, přibližuje na třiceti zastaveních bývalé způsoby těžby rašeliny a zvláštnosti této zadumané přírody.

CHÝNOVSKÁ JESKYNĚ
Chýnovská jeskyně byla objevena v r. 1863 a je první turisticky zpřístupněnou jeskyní v Čechách. Díky své geologické stavbě patří mezi světové unikáty, u nás je jednou z největších svého druhu.

JISTEBNICE
Půvabné městečko Jistebnice leží necelých 12 km severozápadně od Tábora, 7 km z Olší. Protéká tudy potok s biblickým názvem Cedron. První zmínku o původně trhové vsi Jistebnici nacházíme v historických pramenech z roku 1262,kdy patřila Rožmberkům.

BECHYNĚ - LÁZEŇSKÉ MĚSTO
Město, založené roku 1323 Janem Lucemburským, má částečně zachované opevnění z roku 1500 a vyznačuje se

HRAD KOTNOV ( TÁBOR )
MILEVSKO

Máte zájem o jízdy na koni? Vyjížďky na koni i v kočáře a vodění dětí nabízí Farma Y Cunkov, která se nachází v krásném prostředí Čertovy hrbatiny (13 km od Olší). Dalším agroturistickým centrem je Ranč Větrovy s vlastní ZOO, který se nachází v malebné přírodě v obci asi 3 km od Tábora. Vyjížďky do přírody i výcvik na jízdárně nabízí také jezdecký klub v Sudoměřicích u Bechyně, asi 9 km z Olší a ještě několik dalších míst. Nutné rezervovat s předstihem.
Koupání je možné v Knížecím rybníku nedaleko Tábora, v Roudné u Plané nad Lužnicí, Vlkově u Veselí nad Lužnicí. V Táboře se nachází 25m plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, rekreační bazén s mnoha vodními atrakcemi. Ve vnitřních prostorách je k dispozici bazén 25m, dětský bazén, parní komory a individuální relaxační centrum. Orlická přehrada je vzdálena asi 30 km od Olší.
Tenisové kurty najdete v Táboře, Jistebnici i Plané n. /Lužnicí. V Jistebnici je možnost rybaření na rybníku, který spadá pod jihočeský územní rybářský svaz. Okolím protéká rybářsky vyhlášená řeka Lužnice a také Orlická přehrada, která nabízí rybářský ráj.
Od roku 2019 je možno uskutečnit výlet po evropsky významné lokalitě - stezka kolem Lužnice/ doporučujeme
Možnosti koupání: vodní nádrž Jordán, Jistebnice rybník Smolík, Nový rybník Jistebnice, Líšnický rybník, vodní nádrž Košín I, rybník Váša, bazén Tábor, koupaliště Tábor, rybník Šebor, Pilský rybník Jetřichovice, Koupaliště Pohoda, koupaliště Radětice - Cihelna, koupaliště Bechyně, Knížecí rybník, Koupaliště Za Řekou.
Olší - tipy na výlet

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: -2 + 16 osob, 4 ložnice)

29 990,- kčza a týden - LÉTO
24 500,- kčza a týden - MIMO SEZÓNA
Chalupa je Vám k dispozici od 1.4. - 15.10. ( V případě zájmu o jiný termín, nás prosím telefonicky kontaktujte ).

Možnost ubytování i na víkend.
Letní týdenní pobyty:
Týdnem je myšlen termín od soboty do soboty, kdy první sobota tvoří nástupní den a poslední sobota tvoří odjezdový den.
Příjezd v sobotu od 15 - 17h. Nástupní den.
Odjezd v sobotu od 8 - 10h. Odjezdový den.

CHALUPA SE ODEVZDÁVA VE STAVU V JAKÉM BYLA PŘEVZATA

Lze domluvit individuálně.

Po provedení rezervace požadujeme zaplacení 50% zálohy z celkové ceny. Při zrušení termínu je záloha NEVRATNÁ.
Při příjezdu zákazník doplácí celkovou částku + 2000 kč kauci pro případ poškození zařízení(vrací se při odjezdu.
Spotřeba el. energie je vyúčtována na základě skutečné spotřeby v den odjezdu.
Ložní prádlo a ručníky, používání bazénu, spotřeba vody a příděl dříví na topení je v ceně. Uhlí na venkovní grilování nutné zakoupit.
Jarní a podzimní sezóna : 1.4. - 31.5. / 1.9. - 15.10.
Letní sezóna : 1.6. - 31.8.
V PŘÍPADĚ PRODLOUŽENÝCH VÍKENDŮ, JE CENA ZA DALŠÍ NOC FINANČNĚ VÝHODNĚJŠÍ.

Kontakty - Chalupa k pronajmutí

Adresa chalupy: Olší čp.34

Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
777 161 635
Web:
www.chalupaolsi.cz/

Chalupa k pronajmutí - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa k pronajmutí.

Stylová jihočeská chaloupka
Chalupa Jistebnice, Náměstí 159Stylová jihočeská chaloupka 1Stylová jihočeská chaloupka 2Stylová jihočeská chaloupka 3

TRADIČNÍ venkovská chalupa se nachází v malebném městečku Jistebnice s veškerou občanskou vybaveností, 15 km od centra Tábora. Přímo v Jistebnici je možné navštívit místní zajímavosti,... zobrazit detail

Chalupa u malíře
Chalupa Opařany, č.p.107Chalupa u malíře 1Chalupa u malíře 2Chalupa u malíře 3

Nabízíme k rekreaci prostornou přízemní rohovou chalupu na okraji vsi u Tábora s 5ti místnostmi a dvěma koupelnami, infrasaunou, vnitřním i vnějším krbem, zahradním sezením, bazénem.... zobrazit detail

Chata u řeky Lužnice
Chata Dobřejice, Dobřejice ev. č. 87Chata u řeky Lužnice 1Chata u řeky Lužnice 2Chata u řeky Lužnice 3

Přijeďte si k nám na chatu odpočinout od městského ruchu, bláznovství internetu a mobilních technologií, nebo - li, jak rádi říkáme, "vypnout" na chatě. Je to... zobrazit detail

Chata Nad Stádleckým řetězákem - Lužnice
Chata Dobřejice, ev. č. 30Chata Nad Stádleckým řetězákem - Lužnice 1Chata Nad Stádleckým řetězákem - Lužnice 2Chata Nad Stádleckým řetězákem - Lužnice 3

Zveme Vás na pohodovou, nejen rybářskou, ale i rodinnou dovolenou v jižních Čechách na břehu Lužnice s mnoha možnostmi rekreačních aktivit. Chata stojí 5 m od... zobrazit detail

Chata U Stádleckého Řetězáku
Chata Stádlec, Stádlec ev.č. 3Chata U Stádleckého Řetězáku 1Chata U Stádleckého Řetězáku 2Chata U Stádleckého Řetězáku 3

Chata stojí 10m od vody a 150m nad jezem v blízkosti Národní technické památky Stádlecký řetězový most. Krásnou dovolenou zde můžou prožít nejen rybáři, ale i... zobrazit detail

Chata Pohoda u řeky Lužnice
Chata Křída, ev. č. 20Chata Pohoda u řeky Lužnice 1Chata Pohoda u řeky Lužnice 2Chata Pohoda u řeky Lužnice 3

Zveme Vás na pohodovou rodinnou i rybářskou dovolenou v krajové chatě v jižních Čechách u břehu řeky Lužnice s mnoha možnostmi rekreačních aktivit. Pozemek leží 10... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 1787)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>