Chalupa Na Osojně

Pronájem v obci Dražeň, Dražeň 48 - Chalupa, Západní Čechy

Chalupa Na Osojně - Dražeň
Chalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - DražeňChalupa Na Osojně - Dražeň

Kapacita chalupy: 11 osob, 4 ložnice

Vážení hosté!

Přijeďte se podívat do turisty neprávem opomíjené oblasti severního Plzeňska, která nabízí spoustu přírodních krás i množství historických památek.

Dovolujeme si vám nabídnout k pronájmu naši s láskou opečovávanou chaloupku, která je sice cca 200 let stará, ale po velké rekonstrukci vnitřních prostor, je chalupa nesmírně pohodlná, útulná a její vnitřní i venkovní prostory vám nabídnou dostatek relaxace. Chalupa Na Osojně má prostě své kouzlo a my vám chceme umožnit zažít znovu ten pocit, který jste možná měli kdysi u své babičky...

Chalupa se nachází v osadě Osojno, která leží v okrese Plzeň - sever, 30 km od metropole plzeňského kraje, města Plzně. Mezi další blízká města patří město Plasy, ležící 10km východně a město Manětín ležící 6,5 km severozápadně.
Osada, o které je první písemná zmínka datována již od roku 1169,leží v údolí Osojenského potoka. Údolí je sevřeno mezi kopce Citeř (589 m n. m. ) a Hůrka (575 m n. m. ). Na severozápadním svahu Hůrky se nachází přírodní památka Osojno, chránící původní smíšený les. Naleznete zde staleté buky, duby a spoustu vzácných rostlin i zvířat. Malebná krajina má ráz šumavského podhůří, ale na rozdíl od Šumavy, tady je svět ještě nedotčen rušnou turistikou. Okolní lesy nabízejí hojnost borůvek, malin a hub.
Zdejší oblast je myslivecký ráj. Nezřídka můžete spatřit stádo zvěře, především Jelena siku. Na své si přijdou i cyklisté, nedaleko vede cyklostezka Baroko I, II, III, která vás zavede barokní krajinou za architektonickými skvosty severního Plzeňska.
V zimě bývá dostatek sněhu i pro zimní radovánky. Na kopcích se skvěle sáňkuje, bobuje a jezdí na pytlích.

Na zahradě můžete využít bazén se slanou vodou o průměru 5,5m, který je vyhřívaný tepelným čerpadlem, pískoviště, trampolínu, posezení pod ořechem a různé "zašívací" koutky. Na dolní zahradě pak naleznete chaloupku na "kuří nožce" se skluzavkou, ve které zpravidla přespávají děti, či chrápající jedinci.

napsat majiteli

Vybavení chalupy k pronájmu

V obývacím pokoji najdete velkou rozkládací pohovku, TV + satelit s širokou nabídkou filmových, sportovních, dokumentárních a dětských programů; krbová kamna, velký jídelní stůl, židle, dětskou stoličku.

Kuchyně je plně vybavena k vaření i stolování. Elektrická trouba, plynový sporák, myčka na nádobí + tablety, dvojdřez, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednička, topinkovač, kuchyňský robot Eta Gratus, dostatek talířů, sklenic, příborů, misek, hrnků různých tvarů a velikostí, nože, otvíráky, hrnce, pánve, pekáče, prkýnka, naběračky, vařečky, škrabky, struhadlo, cedník, džbány na nápoje...
Velký mrazák najdete v technické místnosti. Zde je také gril na dřevěné uhlí, skládací lehátka, sportovní vybavení - míče, petanque, badminton, líný tenis, frisbee, nafukovadla na bazén.
Celý objekt je pokryt Wi - fi.

Příjezdová cesta a parkování

Parkování u objektu.

Stravování

Stravování vlastní. Nejbližší restaurace najdete v Manětíně 6,5km (pizzerie Na náměstí, Zámecká restaurace), v Plasích 10km (Rudolf II., Knížecí pivovar), Nečtiny 12km (restaurace Na Radnici).

Pokoje a ložnice na chalupě:

Chalupa nabízí ubytování pro 11 osob + 2 místa na rozkládacím gauči.
V přízemí chalupy naleznete: 1x ložnici s velkou manželskou postelí (2 osoby). 1x ložnici s 2 oddělenými lůžky (2 osoby). Velký obývací prostor s rozkládacím gaučem, kuchyní a jídelním stolem.

V podkroví se nachází: 1x ložnice s dvěma dvoulůžky (4 osoby). 1x ložnice s dvoulůžkem a jednolůžkem (3 osoby). Chodbička s pohovkou a lenoškou.

V případě potřeby můžeme kamkoliv přidat dětskou postýlku.

Výlety, sport a zábava v okolí:

Město Plasy (10km) nabízí mnoho zážitků a zábavy. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Najdete zde: - Klášter Plasy, - Fantasy golf a ZOO Plasy, - Národní technické muzeum - centrum stavitelského dědictví, - Knížecí pivovar, - In - line dráha, - pramen Prelátka.

Dále doporučujeme navštívit:
- Mariánská Týnice - muzeum a galerie Severního Plzeňska (17km)
- barokní zámek Manětín (6,5km)
- obec Nečtiny, kde najdete muzeum, cestu Andělů, Hrobku rodu Mansdorff - Pouilly,
- Hrad a zámek Nečtiny (14km)
- Rabštejn nad Střelou - nejmenší městečko ve Střední Evropě, židovský hřbitov, naučná stezka - těžba břidlice, 2.nejstarší kamenný most v ČR (16km)
- největší středoevropský kaolinový lom Kaznějov - scény z pohádky Princezna ze mlejna II. (15km)
- kaolinový důl Nevřeň - zde se natáčela pohádka Čertí brko (16km)
- Stezka Ludvíka Očenáška (4km)
- Odlezské jezero (14km)
- Luková - kostel duchů (16km)
- žulové balvany Dědek, Bába a Viklany u Žihle (17km)
- Česká Doubravice - film Cesta z města, cvičné skály Kozelka (7km)
- Techmánie, ZOO a DinoPark Plzeň (30km)

Ceník pronájmu chalupy (kapacita: 11 osob, 4 ložnice)

27000,- kčza a týden - LÉTO
27000,- kčSILVESTR: Cena zahrnuje pronájem celé chalupy na 5 nocí.
Objekt je v provozu celoročně.
V zimní sezóně a mimo sezónu cena dohodou dle obsazenosti objektu.
Cena zahrnuje lůžkoviny, ručníky, místní poplatky a závěrečný úklid.
K ceně pronájme bude přiúčtována spotřeba elektrické energie dle aktuálních tarifů + otop v zimních měsících.
Záloha pro závaznou rezervaci na týdenní pobyt je 7000,- Kč. Na kratší pobyty dle domluvy. Storno pobytu nejdéle 30 dní před prvním dnem pobytu.
Vratná kauce 5000,- Kč.
Pobyt pejska 100,- Kč na den.
Letní sezóna: 15. 6. - 15. 9.
Zimní sezóna: 1. 12. - 15. 3.

Kontakty - Chalupa Na Osojně

Adresa chalupy: Dražeň 48

 
Prosíme, volejte až po 15. hodině. Děkujeme.
Rezervace:
napsat majiteli
Telefon:
603 183 535
Web:
www.na-osojne.cz

Chalupa Na Osojně - pronájmy v okolí

Chaty a chalupy z okolí jsou řazené podle vzdálenosti od Chalupa Na Osojně.

Chalupa U Bílků
Chalupa Brdo, čp. 27Chalupa U Bílků 1Chalupa U Bílků 2Chalupa U Bílků 3

V našem domě je pro Vás připravené příjemné zázemí pro Vaše poznávání tohoto regionu. Dům je po celkové rekonstrukci a je příjemně vybaven pro Vás. Nachází... zobrazit detail

Pronájem chaty
Chata Strážiště, 18Pronájem chaty 1Pronájem chaty 2Pronájem chaty 3

Chata se nachází v údolí a překrásném prostředí povodí Střely, severozápadně od Plzně u obce Strážiště u Mladotic. Jedná se o nově postavenou chatu (stáří cca... zobrazit detail

Napsat majiteli (id objektu: 71)

zobraz volné termíny

Volné a obsazené termíny:

napsat majiteli

podrobné hledání  >>